Види папуг

.

.


  Відомо багато видів папуг, і часто нам важко вибрати для себе найбільш підходящий. В цій статті ми спробуємо описати найпопулярніші види папуг. Думаю, це допоможе вам обрати найкращу породу папуг, яка підходитиме вам за характером, умовами утримання чи інших побажань.

Науці відомо більше 300 видів папуг та 80 їх родів. Для сімейства попугаячих характерний сильний, загнутий дзьоб, яскраве та різнокольорове оперення, часто здатність імітувати людську мову, чотири пальці на ногах (два направлені вперед і два назад). Попугаячих раціон в основному складається з фруктів, овочів та зерна.

Найбільш поширені папуги в Австралії - там проживає половина видів (какаду, корели, хвилясті та ін.). Живуть папуги також в Центральній та Південній Америці - близько третини видів (ара, амазони, клинохвості та інші). Дещо менше цих птахів проживає в Африці та Південній Азії.

В основному папуги проживають в лісах, але деякі види (австралійські) живуть на відкритій території. Існують навіть папуги в яких домівка в горах (новозеландський кеа та кільчастий папуга нестор).

Зараз розлянемо найпопулярніші види папуг.

хвилястий папужка   Хвилясті папужки. Маленькі (вага 30-45), недорогі, гарні та послушні. Бувають різних кольорів:зелені, сині, жовті, білі. Якщо ними займатися, то вони можуть непогано вивчити людські слова. Деякі хвилясті папужки знати більше 200 слів! Але не всі маленькі папужки здатні наслідувати людську мову. Такщо не вибирайте їх тільки за це. Якщо не заговорять, то що, викидати? Можна порекомендувати хвилястих тим, хто вперше заводить папуг. Живуть 8-15 років. Читайте більше.

 

види папуг   Ара. Великі, яскраві, строкаті та красиві папуги. Висотою до 90 см. Їм потрібно багато місця для утримання та уваги. Треба знати, що це шумні птахи і їх крики не всім сподобаються :). Не можна їх весь день утримувати їх в клітці. Купіть їм багато іграшок але без дрібних деталей які можуть проковнути Ари. Кусають боляче, можуть навіть відкусити палець. Такщо будьте уважні якщо у вас в домі є маленькі діти а папуга неприручений. Можуть бути дуже шумні. Мають хорошу здатність до навчання. Живуть 50-60 років.

 Про папуг Ара читайте більше тут.

 

 

какаду   Какаду. Бувають різних підвидів, зокрема білі та чорні. Якщо какаду одомашнені, можуть бути лагідні та дружні. В іншому випадку можуть доставити вам проблем. Будуть шуміти та кричати. Дуже люблять бавитися, але можуть доставити власнику проблеми через самообщипування. Ці птахи для досвідчених власників пернатих. 

Про какаду більш докладно можна прочитати тут.

 

 

 

нерозлучники   Нерозлучники. Названі так через прив'язаність одне до одного. Невеликі за розміром папуги (висота 14 см. вага 50 грам). Яскраві та потішні. Нешумні та легко звикають до людей, так що можна з легкістю утримувати нерозлучників в міській квартирі. Не тримайте їх разом з хвилястими папужками, бо вони їм обкусують пальці на лапках! Живуть 16-20 років. 

Більше про нерозлучників можна прочитати тут.

жако  Африканські сірі (жако). Великі папуги (висота 33см. Вага 400-600 грам). Не важко догадатися, що походять вони з Африки. Як видно з назви, в них немає яскравого оперення, але Африканські сірі папуги надзвичайно розумні! Кажуть, що їм навіть сумно з іншими видами дрібних папуг, і їм треба жити з собі подібними чи з людиною. Колись читав, що по рівню інтелекту, вони рівні чотирирічній дитині. Може вивчити великий словниковий запас. Це не той вид папуг, який можна залишати на цілий день в клітці. Від самотності вони можуть навіть общипувати на собі пір'я. Потребують досвідченого власника. Нешумні, більше про жако читайте тут.

породи папуг   Німфи чи корели. Висота-30см. Вага 80-120грам. Другі в світі за популярністю серед приручених птахів. Середнього розміру. Сірого кольору з жовтими та помаранчовими плямками на щоках та гарним жовтим чубом на голоові. Хороший вибір для тих, хто вперше заводить папуг. Легко адаптовуються, навчаються та люблять побавитися. Можуть навчитися говорити. Вважаються мирним та нешумним видом папуг. Їх можна, наприклад, утримувати разом з корел можна прочитати тут.

 

 

амазони   Амазони. Великі папуги (висота 2543 см. Вага 300-650 грам). В дикій природі люблять харчуватися горіхами та фруктами. В неволі при неправильному харчуванні здатні до ожиріння. Легко дресируються та з легкістю повторюють будь-який звук та розмовляють. До речі, вони досить голосисті, тому утримувати в міській квартирі буде важко. Самці, як і в інших видів папуг, більше здатні до наслідування звуків. Амазони можуть прив'язатися до однієї людини, іншим можуть наносити відчутні укуси. Про це треба пам'ятати, і бажано щоби вони звикали до всіх членів сім'ї. Підходить для досвідчених власників папуг. Живуть більше 50 років.

Більше про амазонів у цій статті

 

породи попугаїв  Лорікети. Відносяться до середніх папуг. Цікаві та активні пташки. Їдять пилок та нектар а не насіння. Дуже дружні та легко прив'язуються до людей. Живуть до 20 років. Здатні повторювати звуки та мову, при цьому не дуже

 Детальніше про лорікетів читайте тут.

 

 

 

сенегальський папугаСенегальський папуга. Цікавий та екзотичний вид папуг. Відзначається високим інтелектом, здатністю до навчання, "нестандартністю". Хороший вибір для тих хто бажає мати великого папугу але немає можливості купити дорогого ару чи жако. На відміну від багатьох великих папуг, особливих проблем з  утриманням сенегалів  не виникає.

Більше про сенегальських папуг прочитайте тут.

александрійський папугаАлександрійський папуга не відноситься до популярних видів домашніх тварин хоч заслуговує на увагу. Поширені в Індії, Пакистані, Лаосі, Іран, В'єтнамі. У дикій природі тримаються великими зграями і живуть в основному на тропічних деревах. Цей птах досягає до 60 см в довжину, в основному завдяки гарним і довгим пір'ям хвоста. При належному утриманні олександрійські папуги можуть прожити до 40 років. "Александрійці" пофарбовані переважно в зелений колір, навколо шиї мають чорно-рожеві кільця. Також цих папуг відрізняє великий яскраво-червоний дзьоб. Александрійскій папуга має спокійний і доброзичливий характер, але може так статися що він прив'яжеться до однієї людини. Цей вид папуг відрізняється хорошим інтелектом і здатністю говорити.
Більше про александрійских папуг читайте тут.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Розмноження хвилястих папуг.

Іграшки для папуг.

Хвилясті папуги.