Ара

.

.


араВеликі папуги, величиною до 50 см., вага до 2 кг. Живуть довго, років 50-80, тому можна сказати що його вибирають на все життя. Найбільший вид папуг і престижний як за ціною так і за характеристиками. Надзвичайно гарні та розумні. Батьківщиною папуг Ара є вологі чи посушливі ліси Південної Америки. Кажуть, що вони не мають нюху, тому щоб не стати жертвою хижаків ночують на високих гілках. Колір оперення цих птахів буває синьо-жовтого, зеленого, червоного.     Харчуються в основному фруктами, насіннями, пальмовими горіхами і навіть кактусами. В природних умовах гніздяться переважно в дуплах дерев. Зносять в середньому два чи три яйця. Насиджують 20-30 днів.

  В папуг цього виду наявний сильний, великий дзьоб. Це треба пам'ятати , але я бачив як спокійно з арами проживають собаки чи коти. Якщо до цих папуг відноситися з любов'ю, то вони прив'яжуться до вас, а про укуси не може бути й мови.

  Ара-дуже поширений вид великих папуг, хороший вибір для багатьох любителів птахів. Треба пам'ятати що цим папугам потрібно багато місця і уваги, і звичайна, мала клітка не підходить. Ара потребує багато місця, ідеальний варіант — вольєр чи вільне утримування в квартирі. Проживаючи в будинку, ці папуги можуть (як і інші види попугаячих) гризти домашні речі. Найкраще, це прикріпити в будинку велику гілку яка буде улюбленим місцем вашого друга. Пам'ятайте, що вони можуть голосно кричати і сусідам може це не сподобатися. Правда, просто так Ара не кричить, якщо видає голосний звук, значить щось потрібно чи заважає. Їм потрібен вірний та розумний друг, людина чи їхній співродич.

  В домашніх умовах можна давати Арам готові суміші для великих папуг (кукурудза, насіння соняшника, пшениця, просо, овес), продаються в зоомагазинах. Можна додавати також грецькі горіхи та арахіс. Для отримання необхідної дози вітамінів необхідно давати фрукти та овочі: яблука, груші, моркву та бурячок. Не забувайте папуга арапочепити в клітці шматок крейди, це хороше джерело кальцію.

  Ара — дуже хороший “говорун” і з легкістю запам'ятовує слова, дуже якісно їх повторює, може повторювати будь-які звуки. Якщо хочете придбати чи зробити іграшки для нього, знайте що це великий папуга, і може проковтнути дрібні деталі.

 Вважаю, що цей папуга ідеальний варіант для власників особняків, для забезпечених власників. Напевне єдиний недолік цих папуг-ціні. Зі всіх відомих мені видів папуг саме Ара найбільше коштує.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Папуги нерозлучники.

Александрійський папуга.

Статті про папуг.

Корела.