Корела

.

.
корела   Корели (інша назва німфи)— дуже поширені папуги, і по популярності поступаються напевне тільки хвилястим. Походять вони з Австралії, довжина тіла складає 30-36 см., вага 90-150 грам, можуть прожити 15-20 років. Корели належать до сімейства какаду. Переважно сіруватого або білого окрасу, пір'я на голові жовтого кольору,на щоках помаранчеві плямки. Прикрашає голову красивий чуб жовтого кольору. В неволі виведені німфи і інших кольорів (білі, лютиноси, світло-коричневі), але зазначене вище забарвлення найрозповсюдженіше.

  В дикій природі корели скупчуються невеликими зграями по декілька десятків особин. Несуть яйця в дуплах дерев, в середньому самка зносить по 5-8 яєць. Харчуються в основному насінням рослин, ягодами, дрібними комахами.

  Завдяки їх гарному кольору, дружелюбності, можливості повторювати звуки, підходять для утримування в міській квартирі. Вони розумні, знають хто їхній власник і прив'язуються до нього. Дамо деякі поради для тих, хто захоче утримувати корел.

  Клітка повинна бути достатньо просторою аби папуга міг розпрямити крила. Не бажано, аби в ній прути були покриті фарбою бо папужка буде її згризати. Краще нехай будуть з нержавійки чи оцинковані. Не потрібно розміщувати оселю папуги на кухні чи ванні. Також не потрібно розміщувати клітку на протязі, бажано щоби вона стояла біля стіни. Так корелі буде затишніше.

  Дієта для корели повинна бути різноманітною, включати овочі та фрукти. При покупці не забудьте запитатися в продавця чим він перед тим годував папужок. Змінюйте меню свого друга на новий поступово. Найпростіше — це купувати готовий зерновий корм в зоомагазинах, додаючи декілька разів на тиждень варене яйце, сир, горіхи. З фруктів можна давати: терту моркву, гарбуз, абрикоси, яблука, виноград, шпинат, ріпу, буряк, диню. Все це обов'язково треба мити перед тим як давати пташці. Я колись обробленою пестицидами капустою отруїв свого хвилястого папужку. Не забувайте кожного дня змінювати воду в поїлках. До речі, поїлки, кормушки та іграшки треба купувати ті, що виготовленні для папуг розмірів корели, а не маленьких хвилястих. Також, бажано аби жердинки були дерев'яні а не пластмасові.

корела папуга  В літній період ваш друг повинен мати доступ до води. В дикій природі вони люблять покупатися. Можна легенько поприскати його з пульверизатора. Якщо папуга не хоче купатися — не заставляйте.

  Розведення корел в домашніх умовах. Самки корел здатні виводити потомство до 10 років, самці до 12 років. Якщо пара не може народити потомство, спочатку треба знати чи це дійсно самець та самка. Також може бути безпліддя через харчування, психологічні чи екологічні проблеми. Для розведення допускаються здорові, дорослі птахи. Якщо папуги мають менше 18 місяців, то до розведення зарано їх допускати. Інакше потомство буде слабке та нездорове.

  У пари повинен бути гніздовий ящик (у кожної пари окремий). Підлога всередині не повинна бути слизькою, інакше у маленьких пташенят будуть розлазитися лапки в сторони. На дно треба насипати деревної стружки.

корели   Самка відкладає яйця приблизно через 1-2 тижні після спарювання. Відкладає яйця кожні 48 години. Самець та самка можуть сидіти на яйцях почергово. Маленькі папужки вилуплюються з яєць через три тижні після початку насиджування. Щойно вилуплені корели мають мають жовтувато-рожеву шкірку. Шкаралупу з яєць треба забирати щоби пташенята не поранилися і в гнізді не розводилися бактерії. Не забудьте забезпечити доступ самки та пташенят до кальція. Для цього почепіть шматок крейди в клітці (продається в зоомагазинах). Якщо маленьким корелам важко гризти крейду, тоді можна легенько посипати корм порошком крейди. Своє мале потомство дорослі папуги годують відригуючи їм їжу. Після чотирьох тижнів малі німфи починають самі ходити по підлозі.

Корела — це чудовий вибір для тих хто любить домашніх тварин і папуг зокрема. Відностесь до них з любов'ю і вони відповідять вам тим же.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Гніздовий ящик для корел.

Цікаві факти про птахів.

 Розмноження папуг.

****