Амазони

.

.
амазони  Великий папуга родом з Південної Америки. Є багато видів: Амазон Мюллера, Жовтолобий Амазон, Венесуельський Амазон. Ці папуги бувають 40 сантиметрів висотою. При хороших умовах утримання можуть прожити 40-80 років. Цей вид папуг забарвлений переважно в зелений колір. В дикій природі харчуються горіхами, фруктами та листям. Живуть великими зграями що досягають 200-300 осіб. Серед усіх великих папуг саме Амазони відрізняються великою дружелюбністю та прив'язаністю до людей. Для домашнього утримання підходять як самки так і самці(хоча розрізнити хто є хто часто важко). Це один з найбалакучіших папуг, відзначаються великою здатністю до навчання. Їх часто використовують в цирках при виконанні трюків.

  При досягненні статевої зрілості (4роки) Амазони можуть розмножуватися. В гнізді переважно два яйця. Вилуплюються маленькі папужки через місяць після початку висиджування. Залишають гнізда Амазони через два місяці після вилуплювання, але стають повністю незалежними ще через місяць. Для розведення у вольєрі повинен бути гніздовий ящик розмірами 35*35*80см.

амазон   В домашніх умовах Амазонів годують готовими сумішами що включають в себе насіння та горіхи. Як додатковий корм дають пророслий корм, фрукти (яблука, груші, виноград, апельсини, банани), овочі (морква). Час від-часу потрібно давати папужкам тваринні білки ( заварені на твердо курячі яйця та сир). У птахи постійно повинен бути доступ до чистої питної води. Деякі джерела вказують на необхідність забезпечити Амазонам воду для купання або оприскувати їх з пульверизатора.

  Для утримання таких папуг необхідні великі клітки. Висота їх повинна бути не меншою за 100 -130см, площею 60-100 см. В клітці повинні бути кормушки, жердинки, поїлка та іграшки. Найкраще утримувати папуг у вольєрах, це позитивно позначається на їхньому здоров'ї та самопочутті. Вольєр у приміщенні повинен мати розміри (висота 180см., площа 100*150см.). Садові вольєри повинні мати висоту 1.5-2 метри, і площу 1*1 метри. Такі вольєри мають закриту частину в якій можна сховатися від холоду чи спеки.

  Серед недоліків — властива для всіх великих та розумних папуг потреба в постійній увазі. Закрити їх в клітці і забути на цілий день не вийде. В такому випадку спокійний папуга може стати нервовим та неспокійним, общипувати себе, кусати господаря. Треба зазначити що Амазони можуть стати неспокійними в період статевого дозрівання . До цього потрібно віднестися з розумінням. Але я повторюю, що Амазони- найбільш лагідний та “чемний” вид великих папуг. Орнітологи кажуть що їх можна утримувати разом з маленькими дітьми. Амазони можуть жити в одному домі з іншими тваринами, але треба бути обережними з дрібними тваринками (хом'ячки, морські свинки, миші) і пташками. При утриманні в домашніх умовах даний вид папуг потребує гілок чи іграшок з природних матеріалів які можна жувати. Інакше свою потребу щось пожувати вони можуть задовольнити на домашніх речах. Фізичні вправи та ігри дуже важливі для таких папуг. Тут все впирається у вашу та птаха фантазію.

  Перевагою цього виду попугаїв є також невисока ціна в порівняні з іншими великими папугами. Багато розводчиків продають Амазонів, тому вибирати є з чого. Але вибираючи такого папугу добре подумайте чи ви зможете забезпечити його усім необхідним протягом його життя.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Сенегальський папуга.

Розела.

Корела.

****