Нерозлучники

.

.
нерозлучник   Невеликий папуга родини попугаячих. Батьківщиною нерозлучників є Африка. Ріст 14-16 см., вага 50 грам. Оперення яскраве, зелених, жовтих, червоних кольорів. Ці папуги поділяються на декілька видів: нерозлучник Фішера, рожевощокий нерозлучник, чорнокрилий та ін. Для них характерний міцний дзьоб та короткий, куций хвіст. Розрізнити самця від самки не так легко як, наприклад, у хвилястих папуг.

У природних умовах нерозлучники живуть невеликими стадами. Харчуються фруктами, насіннями, овочами та травами. При правильному утриманні можуть прожити до 15 років. Гніздяться, як і більшість папуг в дуплах дерев. Самка зносить 3-6 яєць, з яких через місяця вилуплюються пташенята.

  Таку назву цей вид отримав через їхню прив'язаність одне до одного. Вільний час нерозлучники намагаються проводити разом. Представники цього види попугаячих утворюють пару на все життя. Правда, в разі загибелі партнера їм приходиться шукати заміну.

  Завдяки веселій вдачі та яскравому оперенню нерозлучники давно стали одним з найпоширеніших видів одомашнених папуг. Якщо ставитися до них з любов'ю та піклуватися про них можна очікувати прихильності та дружби нерозлучників. Але пам'ятайте що бажано купувати молодих папуг. Тоді їх набагато легше приручити.

нерозлучники   Подібно до інших папуг нерозлучники можуть копіювати звуки та людську мову, але відсоток цих птахів так і не заговорить. До цього потрібно віднестися спокійно.

  Клітки повинні бути достатньо великі щоби птах міг розпрямляти та помахати крилами. Прути не повинні бути покриті фарбою, бо папуги її згризають. Не ставте клітку на протязі, у ванні, кухні, кімнаті де курять.

  Нерозлучників що утримуються в домашніх умовах краще годувати готовими сумішами що продаються в зоомагазинах. Це просто і не дуже дорого. Раціон цих папужок складається з сушених фруктів (банани, яблука, родзинки), насіння (просо, соняшник, кунжут, канатник, льон, рапс), овочі (морква, петрушка), трави (м'ята, люцерна, кульбаба), бджолиний пилок. Не потрібно давати солі, шоколаду, авокадо, листя тютюну. Тільки чисті та натуральні продукти. Вітається присутність в раціоні пророслого насіння, свіжих фруктів. Можна давати гілочку верби чи фруктових дерев. У папужки постійно повинен бути доступ до чистої води. Її потрібно змінювати щодня.

  Нерозлучників без особливих проблем можна розводити в домашніх умовах. Для цього потрібна здорова пара старша за 10 місяців. Тепер потрібно купити спеціальний будиночок для папуг. У ньому пара буде нести яйця та вигодовувати пташенят. Приготуйтеся до збільшених втрат часу, корму. Про пищання пташенят та сміття навкруги клітки також не потрібно забувати. Оскільки конкурентів багато, то заробити на цьому навряд чи вийде, тільки для задоволення.

 Хвороби. При захворюваннях необхідно звертатися до ветеринара. Такі симптоми повинні вас насторожити: шумне дихання (хрипи), понос, пухлини на тілі, виділення з очей чи ніздрів, поганий настрій та апетит, жалібний писк, настовбурчене оперення, птах сидить на дні клітки.

  Треба пам'ятати що нерозлучники можуть бути агресивними з іншими папугами Наприклад, хвилястим папужкам вони обкусують пальчики на лапках. Щоби не сумували забезпечте іграшками. Їх можна купити чи зробити примітивні з природних матеріалів. В іншому випадку можуть жувати домашні речі.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Статті про папуг.

Корели, лорікети.

5 причин купити хвилястого папугу.

****