Л>

Африканський сірий папуга (жако)

.

.
жако Африканський папуга -напевне найпопулярніший вид великих папуг. Існують відомості що їх тримали як домашніх тварин єгипетські фараони, стародавні греки та англійський король Король Генріх VIII .

 Висота цих папуг може досягати 35 см., вага до 600 грам. Батьківщиною жако є Центральна Африка. Живуть в тропічних лісах, лісових узліссях та галявинах. Як і більшість папуг живуть стадом. Хоча й вміють літати, але не відмовляють собі в задоволенні полазити в кроні дерев допомагаючи собі дзьобом.

 Африканські папуги моногамні-утворюють пару на все життя. Гніздяться в дуплах дерев. Переважно виводять до 3-4 папужок з інтервалом 2-3 дні. Маленькі жако залишаються в гнізді до трьох місяців. Самку, що насиджує пташенят кормить самець. В штучних умовах жако дуже перебірливі до партнерів які ви їм запропонуєте. Бажано щоби пару вони вибирали собі самі.

 В дикій природі харчуються насіннями, горіхами, фруктами та листям дерев. В домашніх умовах жако дають зернову суміш для великих папуг. Переважно вона складається з африканський сірий папуганасіння соняшника, кукурудзи, вівса, пшона та горіхів. З фруктів та овочів можна давати яблука, груші, апельсини, банани, моркву. Корм що швидко псується необхідно через декілька годин забирати. Незабувайте забезпечити папугу достатньою кількістю чистої води.

 Оперення жако не відзначається строкатістю звичною для більшості папуг, але це з надлишком компенсовується їхнім розумом та можливістю імітувати звуки та розмову людини. Дослідники відносять цих папуг до одних з найрозумніших видів папуг. Вони можуть не тільки завчено повторювати людську мову, але й “прив'язують” її до ситуаціїї. В інтернеті повно роликів де жако відповідає людині, “говорить” по телефону, наспівує відомі пісеньки. По рівню інтелекту можна ставити їх в один ряд із котами, собаками, і, як це не смішно з 2-4 річними малюками.

 Африканські сірі папуги мають також недоліки що безпосередньо пов'язані з їхніми достоїнствами. Оскільки це дуже розумний папуга, то він вимагає до себе відповідного відношення. Закрити жако в клітці (хоча б 90*60*60см.) та забути на цілий день не вийде. З цією птахою треба спілкуватися, приділяти йому увагу. Сумніваюсь що звичайні іграшки тут допоможуть. Бажано щоб сірий папуга вільний час проводив поза кліткою, а в останній тільки ночував. Характер жако такий, що він завжди намагається в стаї домінувати і ваші плани йому можуть не підійти. Стосунки повинні базуватися на партнерстві ане на домінуванні. Якщо ж піклуватися про вашого друга, він прив'яжеться до вас. В іншому випадку цей папуга може стати впертим та дратівливим.  Не рекомендують їх заводити якщо ви до цього не мали інших великих папуг. Бажано купувати їх в молодому віці, так легше вони до вас звикнут . Десь в інтернеті мені попалося фото людини вкушеної в лице американським сірим. Картина, скажу я вам, не дуже живописна. Це ще раз підкреслює те, що в жако не найпростіший характер.

 Як і більшість великих папуг, африканські сірі папуги живуть довго, до 40-80 років. Це радує. Коштує жако 500-1500 у.о.http://www.kletki.ru/story_gako.shtml

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Відео про жако.

Види папуг.

Амазони.

Все про хвилястих папуг.

Клички папужок.