Корм для хвилястих папуг

.

.
  

корм для хвилястих папуг При покупці папужки або раніше необхідно запастися кормом. Основним кормом хвилястих папужок є просо. Воно буває жовте, біле, червоне.

  

Також папуги охоче їдять овес, канарник, насіння соняшника, польових трав. Рекомендую купувати відразу готові суміші, це просто і не вимагає особливих турбот. Крім сухого корму треба давати вихованцеві два-три рази на тиждень суміш дрібно посіченого яйця, натертої моркви та сушеної подрібненої кропиви.

Коли пара вигодовує пташенят суміш потрібно давати щодня. Звичайно, компоненти суміші можна змінювати: наприклад замість яйця можна дати домашній сир, а замість морквини - буряк. Правда ваш підопічний після таких страв буде схожий на Дракулу.

У теплу пору року дуже показані живі вітаміни: листя салату або кульбаби, кріп, петрушку. Тільки давати все це потрібно екологічно чисте, необроблене хімікатами. Капустою обробленою хімікатами я колись погубив свого Гошку. На протязі цілого року давайте пташці гризти гілки верби і фруктових дерев. Верба - це природній аспірин.

  

Також час від часу між прутів засуньте шматочок солодкого яблука. Чув, що рекомендують давати навіть шматочок банана, але він м'який і може забити папужці зоб. Деякі папужки люблять їсти грецькі горіхи.

  

Ні в якому разі не годуйте будь-яку птицю солоною їжею або сіллю. Загубите пташку! У мого знайомого папужка вільно літав по кімнаті і з сільнички клював сіль. Всі раділи. Але недовго, папужка загинув у муках.

  

Є ще один вид ласощів: просо в колосках. У магазинах для тварин можна зустріти велике, заморське. Але ми сіяли просо в полі самі, достиглі колоски сушили і всю зиму давали їх пташці. Їй приємніше вищипувати просо з колоска ніж їсти очищене з годівниці.

  корм для папуг

Наступні ласощі мені підказала продавщиця ветеринарної аптеки. Берете окраєць хліба чи батона, протягуєте дріт через хліб так, щоб потім можна було закріпити на прутах клітки, підсушуєте - і ласощі готові. Побачите, скільки буде радості, особливо для самок.

Ні в якому разі не давайте житній хліб. Підходить тільки якісний пшеничний і без ознак плісняви. Як і всі ласощі треба давати час від часу.

  

Основний корм та ласощі треба давати керуючись здоровим глуздом. Пташки в неволі мало рухаються і можуть заробити ожиріння.

   Кілька слів про воду. Її потрібно міняти кожен день, щоб не застоювалася. Час від часу, особливо в зимовий період не зашкодить давати у воду 10-15 крапель соку лимона. Сік лимона убиває шкідливі бактерії, плюс містить вітамін С.

При потребі (линяння, вигодовування пташенят, профілактика захворювань), у воду і корм можна додавати риб'ячий жир і

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вітаміни в раціоні птахів.

Клички папуг.

Чому папуги кусаються.

Пророщений корм.

****