Какаду

.

.

какаду  Дуже цікавий вид папуг. Існує до двох десятків підвидів. Найпопулярніший окрас — білий та сірий, хоча зустрічаються інші.

Характерною ознакою є гребінь на голові. Какаду відносяться до великих папуг, висота їх може досягати 60 см., вага більше 1 кг. Живуть вони довго, до 40-100 років. Батьківщиною какаду є Австралія та Індонезійські острови. В природних умовах тримаються великими зграями по кілька сотень особин, разом харчуються общипуючи листя та кору, шукаючи насіння.

Деякі види харчуються також ящірками та зміями. Зграю какаду чути здалеку завдяки сильним звукам які вони видають. Якщо зграя збирає на землі корм, кілька особин залишаються на деревах як сторожі. В разі небезпеки вони піднімають голосний крик попереджаючи інших.

 

Харчуються какаду насінням, овочами та фруктами, личинками комах, квітами та травами. Раджу купувати готову суміш в зоомагазинах. З фруктів та овочів можете давати моркву, яблука, груші, банани, сливи, вишні, персики, горіхи(мигдаль, арахіс). В іноземних джерелах не рекомендують давати папугам авокадо, ніби то цей фрукт токсичний для папуг.

Також, бажано давати вашому другу необхідну кількість тваринного білка: яйця, сир. Штучні вітаміни давайте тільки під час линьки та вигодовуванні пташенят. Забезпечте папугу достатньою кількістю чистої води, її треба міняти щодня. На дні клітки чи вольєра повинен бути шар піску чи ракушняка для перетравлення їжі.

 

Какаду - соціальні та товаристві папуги, відзначаються високим інтелектом. Це як великий плюс, так і недолік якщо ви хочете утримувати їх в клітках.

Якщо не маєте можливості часто випускати какаду політати, то краще не купуйте. Коли цей вид попугаячих чимось незадоволений, має стрес, то може вищипувати на собі пір'я, голосно кричати.

Це може стати великою проблемою.

Щоби побороти її на шию птахи надягають спеціальні комірці які не дають можливість себе общипувати, обприскують пір'я пекучим спреєм, та ін.

  В природних умовах какаду виводять потомство в дуплах дерев. Самка зносить переважно 2-3 яйця, і насиджує по черзі з самцем 30 днів. Вилуплюються малі папужки голими та сліпими. Обростають пір'ям до трьох місяців.

В штучних умовах виводити цей вид папуг важко, це для досвідчених власників птахів що мають необхідні умови. Як і в більшості папуг, бажано щоб пару вони собі вибрали самі. Треба почепити у вольєрі штучне гніздо. Саме у вольєрі, бо в клітці виводити потомство таких великих папуг проблематично.

 

Какаду має дуже міцний дзьоб і прути в клітці повинні мати необхідну міцність. Оскільки це немаленький папуга, клітка повинна бути просторою, птах повинен мати достатньо простору для того щоби розпрямити крила.

Найкраще, звичайно, це утримувати такого птаха у вольєрах: кімнатних чи вуличних. Вольєр повинен мати досить великі розміри — 4мх1.5мх2м.

Добре коли прути в клітці розміщені горизонтально а не вертикально. Так папужці легше лазити допомагаючи собі дзьобом. Бажано щоби жердинки в клітці були виготовлені з дерева а не з пластмаси.

Коли жердинки чи іграшки виготовлені з природних матеріалів, це допомагає сточувати кігті та дзьоб папуги. Клітку не можна ставити: на кухні і у ванні, на протязі, в кімнатах де рідко бувають люди. Не потрібно ставити клітку по середині кімнати, бажано щоб клітка стояла біля стіни, так папузі спокійніше.

какаду папуга  

Какаду в природних умовах умовах люблять покупатися у воді, тому забезпечте до неї доступ в домі. Можна попробувати обприскати пташку з пульверизатора.

  Какаду не для початківців.

Оскільки це особливо розумний вид папуг, то вони вимагають до себе відповідного відношення. Мають сильний дзьоб яким можуть покарати обідчика, наприклад кота чи собаку. Пам'ятайте про це коли у вас маленькі діти.   Такі великі птахи можуть наносити сильні удари чи укуси. Купувати бажано молодих папуг і тих що народилися в неволі. В іншому випадку можливі проблеми з адаптацією птаха.

Оскільки тривалість життя какаду порівняна з людським, подумайте, чи зможете ви забезпечити його необхідним вільним місцем, увагою та розвагами. Вони можуть здавалося б без причини голосно кричати, це сусідам може не сподобатися.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Як навчити какаду розмовляти.

Лорікети.

Корела.

Цікаві факти про птахів.

****