Сенегальський папуга

сенегальський папуга Сенегальський папуга- невідомий для багатьох любителів папуг вид, але вартує того щоби взнати про нього більше.

Батьківщиною сенегальців є Африканський континент. Заселяють вологі лісові масиви Західної Африки (Сенегал, Чад, Камерун, Нігерія).

Розмір дорослого папуги 22-25см, вага 110-170 грам. В неволі живуть 25-40 років, окремі особини доживають до 50 років. У сенегальського папуги голова забарвлена у чорний колір, тіло зеленого, жовтого (живіт) та червоного кольорів.

Розмір голови у порівняні з величиною тіла є більшим ніж у більшості папуг.

  Відрізнити самців від самок не просто, але є певні особливості. Самці переважно трохи більші від самок. У самок менший дзьоб. Деякі власники кажуть що самці більш агресивні ніж протилежна стать. Оскільки це не є такі точні ознаки, то достовірний діагноз дасть тільки аналіз ДНК.

Раціон сенегальських папуг різноманітний: фрукти (яблука, груші), горіхи, овочі, насіння (соняшник, кукурудза) та зерна. Потрібно давати в раціон тваринні білки (яйця, сир).

сенегальський папуга   Спати цей вид папуг повинен не менше 10 годин на добу. Якщо цього правила не дотримуватися тоді птаха буде млявою, невеселою, навіть агресивною.

 

Клітки повинні бути просторими і мати все необхідне для папуги: годівниці, поїлки, жердинки та іграшки. Не рекомендується щоби папуга весь час проводив у клітці. Випускайте його хоча б пару разів в тиждень політати. Не потрібно перетворювати життя маленького друга на утримування в камері-одиночці! Якщо є можливість то утримуйте папуг у вуличному вольєрі.

Вони утримуватимуть достатньо свіжого повітря та сонячного світла. Це дуже позитивно впливає на здоров'я та самопочуття папуги. У будь-якому випадку бажано щоби прути були розміщені горизонтально а не вертикально. Клітка повинна розміщуватися в світлому місці подалі від протягів.

 

Сенегальські папуги розмножуються при досягненні дворічного віку. Розведення цього виду папуг в неволі не є важкою справою. Для розмноження необхідно почепити в клітці гніздовий ящик розміром 45см (висота) *20см*25см. Вхід в ящик повинен мати розмір 2.5 см.

 

Підходить для тих хто бажає стати власником екзотичного папуги але не може собі дозволити купити ару чи жако. Крім доступної ціни потрібно відмітити розум та спокійну вдачу сенегалів. Вони легко піддаються дресируванню і їх можна навчити багатьох трюків. Я сам був здивований побачивши що вони витворяють. Але все вище сказане накладає обов'язок приділяти увагу птахові. Це розумний папуга і залишити його на цілий день в маленькій клітці не вийде.

 

У деяких випадках сенегальський папуга може кусатися. Фахівці вказують на такі причини: страх, агресія, захист своєї території, неможливість втекти при небезпеці, в період розмноження. Але загалом це прекрасний вид папуг і купивши його ви в цьому переконаєтеся.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Все про хвилястих папуг.

Клички папужок.

Лорікети.

****