Папуга ара

.

.

папуга араЗовнішній вигляд
Папуги Ара-самі великі папуги серед папугоподібних. Рід Ара налічує 15 підвидів. Розмір і забарвлення птаха значно коливається залежно від виду. Так, червоний Ара досягає в довжину до 90 см, синьо-жовтий може сягати 95 см, а максимальний розмір Гіацинтового сягає майже метра.
Забарвлення оперення, переливають всіма відтінками червоного, синього, зеленого і жовтого, робить цих папуг одними із самих улюблених домашніх вихованців.

Найчастіше яскравість забарвлення Ара прямо пропорційна його розміру. Насиченість кольору пір'я молодняка і дорослої птиці практично не відрізняється, так само, як і забарвлення самців і самок.
Відмінною рисою Ара стали практично не оперені ділянки голови навколо очей. Дрібні пір'ячка цієї зони, складені в химерні візерунки, реагують на найменшу зміну стану і настрою птиці. У зв'язку з цим їх зовнішній вигляд є одним з важливих діагностичних ознак при визначенні захворювання папуг.

Батьківщина Ара-тропічні ліси, де основним їх харчуванням служать тропічні фрукти з кісточкою твердішою за камінь. Тому Ара мають найсильніший серед усіх папуг високий дзьоб. Він сплощений з боків і закруглений донизу. Крила мають загострену форму. Довжина крила в розмаху сягає 40 см і більше. Довжина клиноподібного хвоста може перевищувати навіть довжину тіла птаха.

Характер Ара

Вирісши в домашніх умовах, пташеня не доставить господареві занадто багато клопоту. Характер такого птаха буде спокійним і врівноваженим, прищеплені від родичів характерні риси поведінки зроблять його легким у поведінці. І навпаки, пташеня народжене в дикій природі, вимагає до себе підвищеної уваги. Тому кращим вибором стане молодий птах. Тим більше, що термін життя Ара досягає 100 років.

Утримання в неволі

Розмір птаха вимагає вольєра належних розмірів. Тому цей папужка не підходить для утримання в малогабаритних будинках і квартирах. По суті, Ара найкомфортніше живеться у ара попугайвідкритих вольєрах зоопарків. Так що, якщо вже вибір впав саме на цього папугу, слід віддавати звіт у тому, що площа проживання птиці, в ідеалі, повинна становити 48 кубічних метрів, тобто розмір вольєра повинен бути 8 * 3 * 2. В крайньому випадку, вольєром може виступити вся квартира.

Але врахуйте: спільну мову Ара нерідко знаходить лише з одним із господарів, інших «мешканців» просто терпить.
В комфортних умовах Ара дуже легко стає ручним, не надаючи неволі великого значення. Тим не менш, вольєр потрібно забезпечити максимально наближеними до природних умови елементами.

Гніздо має бути виконане з дерева твердих порід. Достатня кількість жердин для відпочинку і цільних брусів, покритих корою, також необхідні. Не забезпечений заняттями за інтересами Ара стане від нудьги вискубувати на собі пір'я. Необхідно також передбачити і місце для купання птаха. Температура повітря в вольєрі повинна підтримуватися на рівні не менше +10.

Харчування

Добовий набір для годування Ара повинен складатися з овочів, фруктів і цільно-зернових кормів. Можна використовувати і готові набори для годування великих птахів, збалансовані мінеральними добавками. Але оптимальним варіантом раціону папуги стануть як улюблені ними банани, груші, морква, огірки та різні ягоди, змішані з різними горіхами і зерновими сумішами.

Зернові суміші є у продажу в готовому вигляді. Однак Ара сам вибере для себе, що йому більше до смаку: кукурудзу або овес, пшоно або коноплі, просо або насіння. Перегодовувати папуг також не варто: добовий об'єм їжі не повинен перевищувати 50гр зерна і 50 гр овочів.
Здатність до навчання
Ара відрізняються розумом і непогано піддаються дресируванню. На жаль, серед усіх папуг, що говорять вони мають найменші лінгвістичні здібності. Ара може запам'ятати близько 10-15 слів. Однак у звуконаслідуванні рівних їм немає.

Забезпечений необхідними умовами для життя Ара стане загальним улюбленцем. Головне пам'ятати про те, що міцний дзьоб занудьгувалого в неволі папуги здатний зіпсувати все, що попадеться в його полі зору. Пташка ж, щедро наділена всілякими іграшками, ніколи не буде нудьгувати сама і не дасть нудьгувати своїм господарям.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Папуги нерозлучники.

Папуга ара.

Статті про папуг.

Корела.