Хвороби хвилястих папуг(1)
.Тут ми поговоримо про фактори які впливають на здоров'я птахів. Якщо їх дотримуватися то ваш хвилястий папуга буде рідше хворіти і не потрібно буде бігати по лікарях з лікуванням.
У першу чергу - це якісний корм і чиста вода. Також необхідно підтримувати чистоту в клітці, регулярно її мити.
Розміщуватися клітка повинна на високому місці, бажано ближче до стіни, щоб пташка відчувала себе затишно і захищено. Хвилясті папужки чутливі до протягів і можуть застудитися. Симптоми застуди: чхання, нежить. Лікування. Опромінювати звичайною настільною лампою 40-60 ват (не кварцовою, бо осліпне) кілька разів на день, давати вітаміни, можна ставити на дно клітки відвар ромашки (попередньо прикривши марлею), щоб папуга дихала лікувальними випарами.
Також хвилястим папужкам можуть дошкуляти кліщі та пухоїди.
Вони виглядають як маленькі довгі лінії, довжиною до двох міліметрів. Для людей вони безпечні.
Ознаки: папузі постійно свербить, якщо подути на пір'я і уважно придивитися, то можна побачити кліщів. Ознакою наявності пухоїдів є не стільки свербіж (свербіти може і під час линьки), а більше поїдене пір'я - з дірочками.
Або вранці на білому папері на піддоні наявність комах, що рухаються. Тоді можна обробляти Фронтлайном. Вітчизняні пудри, на жаль, ефекту не дають.
Лікування: від пухоїдів застосовують собачий спрей Фронтлайн, капаючи його на потилицю під пір'я пташки, щоби вона не змогла дотягнутися туди дзьобом.
Кліщі можуть завестися на лапках, дзьобі чи біля очей папужки. Якщо з ними не боротися, можуть призвести до наростів на дзьобі чи лапках. Вони також не шкідливі для людей. Відомі також червоні кліщі. Харчуються кров'ю хвилястих папужок. Часто шкодять новонародженим папужкам, це може стати причиною їх смерті. Вони можуть стати причиною общипування хвилястих папужок. Щоби визначити їх наявність, накрийте на ніч клітку білою тканиною, а вранці уважно її огляньте. На ній можна побачити налиті кров'ю чорні та червоні цятки. Це кліщі.
Для лікування
папуги від кліща використовують аверсектинову чи новертинову мазь, наносячи її пензликом на
восковицю, дзьоб, клоаку і лапки. Якщо мазі немає, то можна використати
рослинну олію - вона блокує доступ кисню до кліщів і вони гинуть. Від
мазі гинуть не тільки дорослі, але і їх яйця.
Як і в будь-якому іншому організмі в папужки можуть завестися паразити. Ознаки: поганий апетит і настрій, пташка чахне. Легше всього здати послід на аналіз. Лікування: папузі в дзьоб закапують спеціальні ліки від паразитів.
В самок може бути така проблема, як затримка яйцекладки. Майте на увазі, самка хвилястого папужки може нести яйця навіть коли живе без самця. Яйце що застрягло може стати великою проблемою для вашого друга і навіть стати причиною смерті.
Симптоми. Папужка часто сидить на дні клітки і важко дихає. Припухлість біля клоаки (це можуть бути також пухлини!). Яйце перешкоджає нормальному випорожненню папужки, тому вона випорожнюється рідше, але кількість посліду є більшою. Якщо зробити рентген, то на ньому буде чітко видно застрягле яйце.
Якщо з цією проблемою не звернутися до ветеринара, то папужка загине. Часто застрягле яйце перед цим паралізує нервові закінчення пташки, і лапка може паралізуватися. В інтернеті повно таких фото.
Лікування. Щоби таких проблем не виникало, пташка повинна достатньо рухатися. Буває що самка має велике яйце.
В таких випадках можна капнути пару капель вазелінової олії в клоаку. Кладуть теплу ганчірку на дно клітки, і під клітку ставлять грілку. Якщо це не допомагає, потрібно нести до лікаря. Роблячи всі ці процедури вважайте щоби не розбити яйце, бо тоді пташка загине.
Нестача йоду. Від нестачі йоду хвилясті папужки страждають рідко. Більше шкоди завдадуть препарати з підвищеною кількістю йоду (типуTrill).
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
****