Розведення хвилястих папуг

.

.
розведення хвилястих папуг  Папуги в неволі непогано розмножуються і організувати розведення хвилястих папуг не дуже складно. Першим ділом потрібно підібрати пару.

Хвилясті папужки стають статевозрілими в 3 або 4 місяців, але ідеальний вік розмноження хвилястого папужки становить 12 місяців. Не можна розводити хвилястих папужок поки самка та самець не матимуть хоча б 12 місяців.

Бажано, щоб у птахів був вибір, і вони самі вирішили з ким хочуть продовжити свій рід. Не завжди те, що ви запропонуєте підійде папужці.

  Будемо вважати що пару вибрали. Для того щоб у птахів виник інстинкт продовження роду в спеціальний проріз клітки вставляється спеціальний будиночок. Без нього розведення папужок неможливе. Якщо в одній клітці утримується більше однієї пари, то на кожну з них треба ставити окремий будиночок. Інакше самки зійдуться в смертельній сутичці, і сильніша ударом дзьоба по потилиці вб'є суперницю на смерть!

 

Будиночок найпростіше купити готовий. У зоомагазинах продають красиві пластмасові, але купіть краще на базарі з фанери. Це набагато приємніше папугам. Як не як-природніше.

Кришка будиночка повинна обов'язково відкриватися. Інакше ви не зможете стежити за станом пташенят.

На дно будиночка насипте тирси. Її можна купити в зоомагазинах, на базарі чи просто попросити в столярній майстерні. Після того, як ви почепите будиночок самка залізе в нього і почне досліджувати.

Якщо пару будиночок влаштовує, достатня наявність корму, відсутність стресів, то пара почне доглядати один за одним. Коли прийде час самка знесе яйця.

Зазвичай не більше восьми, з інтервалом у два дні. Далі самка сідає на яйця, а самець її годує відригуючи корм. У цей час без потреби не потрібно турбувати пару.

Днів через 16-19 починають вилуплюються пташенята. Це можна помітити по тихому писку. Від цього моменту треба регулярно оглядати будиночок відкриваючи його кришку . Тільки робити це треба розведення папугобережно і по-можливості щоб самка цього не помітила.

З'являтися на світ пташенята будуть приблизно кожні два. Вилуплюються вони голими, сліпими і зовсім безпорадними. Зараз вони так не схожі на красивих і строкатих хвилястих папужок. Оскільки їсти звичайну їжу вони не можуть, то самка годує їх сама, спеціальною сумішшю що виділяється у неї з спеціальних залоз.

 

Різниця між вилуплення пташенят складає два дні, але довгий час ви будете відрізняти хто з них старший. Днів через сорок пташенята починають вилазити з будиночка. Деякий час батьки ще будуть їх годувати.

  Здається що всі проблеми позаду, але є ще один нюанс.

Як тільки пташенята зміцніють і починають самі харчуватися, самка захоче скоріше виводити нове потомство і жорстоко клює молодняк. Тому, якщо молоді папужки вже самостійні, то їх можна відсадити. А самка може приступати до нової кладки.

А вже після цієї, потрібно дати їй відпочити щоб не виснажилася . Для цього просто заберіть будиночок.

  Отримуючи потомство папуг будьте готові до великих витрат корму. Сміття навколо клітки буде в радіусі напевно метра, так що майте на увазі.
А куди подіти молодняк? Легше всього домовитися з продавцем на базарі і йому здавати пташенят. Але про це потрібно домовитися заздалегідь, інакше що ви будете робити зі зграєю папуг?

  Я не знаю, яку ціну призначить вам продавець, але я здавав за півціни дорослого папуги. Прибуток звичайно не великий, але на корм вихованцям вистачить. Крім того, все це заради задоволення.
А якщо хочете заробити, то врахуйте, у мого знайомого розводчика дядька Стасика число пар доходило до шістдесяти. Тримав він клітки на горищі особняка.

Мене інколи запитують читачі: чому хвилясті папуги не розмножуються коли в клітці є будиночок?

Причин може бути багато. Може банально партнер не сподобатися. Також як негативні фактори можна назвати малі розміри клітки, постійні стреси, недостатня кількість корму та води, короткий світловий день. Названі причини можуть можуть блокувати процеси розмноження зі сторони нейроендокринної системи.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вибір хвилястого папуги.

Догляд, розведення та утримання хвилястих папуг.

Чому папуги не розмножуються.

Карантин для папуг.

Це повинно бути у вашого папужки.

****