Вибір хвилястого папуги

.

.
  

вибір хвилястого папуги Є два шляхи: у магазині або на базарі. Перший спосіб надійніший, але є недоліки - більша ціна ніж на базарі, менший вибір.

  

Варіант другий - на базарі. Власне усіх своїх хвилястих папуг я купував там. Ціни на базарі нижчі ніж в магазинах, вибір незрівнянно більший. Крім того я вважаю компетенцію продавців-розводчиків вищою ніж продавців у магазинах. Адже вони їх розводять, часто роками, зацікавлені у здоров'ї вихованців.

  

Правда купуючи птахів на базарі ви піддаєтеся додатковому ризику. Першого свого хвилястого папужку я купив хворого (продавець виявився недобросовісний).Тут одразу вам порада - перед покупкою папуг (як і будь-якої тварини), прочитайте хоча б дві книги про них.

Так менше шансів що продавець навісить вам локшини, крім того через неправильний догляд ви можете погубити маленьке життя!

   Окрім як продати хвору пташку, продавець може просто дати наприклад замість самця - самку. Таке я бачив на власні очі.

Даю пораду: у дорослого самця восковиця на дзьобі, в якому розміщені ніздрі - синя, а у самки коричнева або біло блакитна. У пташенят чоловічої статі - світло рожева. Є ще психологічні відмінності - самки більш активні та агресивні.

   Ще порада - по можливості намагайтеся потоваришувати з продавцем, він вам може папужкище стати в нагоді. У мене, наприклад у Львові на одному з ринків був дуже хороший друг - дядько Стасик.

Він багато років займався розведенням папуг, і я намагався вивідати у нього усякі секрети. Зате канарник я брав тільки у нього. Ось така співпраця. Маючи знайомого на базарі, набагато менше шансів купити неякісний товар. До речі, коли у мене захворіла пташка я теж пішов до нього.

   Отже, визначилися де будемо купувати, визначити стать пташки можемо.

Як відрізнити дорослого папужку від пташеняти знаєте? Так ось, у дорослих папужок на ніжках лусочки грубі, малюнок на оперенні чіткий а не розмитий як у пташенят. Як я вже вказав вище, рогівка у молодих самців-рожева. І звичайно ж діти є діти- вони більш рухливі і життєрадісні.

  

При виборі є ще один нюанс - уважно дивіться, чи не продають вам хвору птаху. Хворий папужка має скуйовджене пір'я, мало рухається, не їсть. Пір'я в області клоаки може бути забруднене послідом. Рекомендую постояти деякий час біля клітки і поспостерігати за поведінкою хвилястих папужок.

   Бажано спочатку брати молодого самця. Його легше навчить говорити. Після того як він заговорить можна докупити самку. Самець з вами буде розмовляти по вашому, а з нею по її.

  

Дуже не рекомендується утримувати пташку одну, папужки пташки товариські та дружні. Щодо небажаного потомства не бійтеся, якщо ви не поставите спеціальний ящик то потомства не буде.

   Багато людей не знають, що якщо брати пару папужок і ви збираєтеся отримати від них потомство то забарвлення вони повинні бути однакового.

Тобто не можна змішувати птахів блакитного забарвлення із зеленим. У принципі, якщо дуже хочеться, то можна. Але в результаті вийде сіре потомство. У прямому сенсі. І куди ви " сплавите" наприклад вісім сірих папужок? Так що думайте заздалегідь.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вибір клітки для папуги.

Догляд хвилястого папуги.

Самообщипування у папуг.

Це повинно бути у хвилястого папужки.

****