Догляд хвилястого папуги

.

.
  догляд папуги Якщо вам здається, що купивши пташку ви посадите її в клітку з кормом і водою, і у вас не буде з нею ніяких турбот, то ви помиляєтеся. Догляд за хвилястим папугою повинен бути регулярним. По-перше пташка повинна регулярно літати. Постійно може і не вийти (хоча є сім'ї де таке практикується), але хвилин 20-30 на день літати доведеться.

Звичайно, ідеальний варіант якщо вона весь час літає по кімнаті. Але тут є проблеми: папуга буде послідом забруднювати кімнату, може гризти домашні речі і що найнеприємніше - якщо ви забудете закрити вікно, то він просто вилетить.

Папужка чує потік чистого повітря і летить за ним. Шансів, що він потрапить до вас додому дуже мало. До того ж на дворі у нього багато небезпек. Ви не повірите: навіть звичайні голуби.

   Якщо вже папужка вилетів, він спробує повернутися, і може помилково залетіти в інші балкони. Бажано повісити об'яви в сусідніх під'їздах, ринках, місцевих газетах, сайтах в інтернеті, зоомагазинах та товариствах захисту тварин. Буває що до нас залітає чиясь загублена пташка, тоді старайтеся віддати її хазяїнам. Вони будуть вам вдячні.

догляд за папугами  Не потрібно забувати, що хвилясті папужки соціальні істоти, і їм сидіти самим в клітці сумно. Тому купіть їм друга. Без спеціального будиночка вони пташенят не народять. Хвилястики вважають вас членами їхньої стаї, так що не забувайте приділяти їм увагу.

   Разів зо два на тиждень доведеться мити клітку. Для цього потрібна тепла вода з крана і стара зубна щітка. Насухо витріть дно клітки і посипте тонким шаром піску. Спеціальний пісок продається в зоомагазинах. Він прожарений при високій температурі і додатково ароматизовується. Також додаються добавки. Наприклад подрібнений ракушняк.
У літню пору ставте в клітку ванночку для купання. Не всі, але є папужки які дуже люблять хлюпатися у воді. Якщо будете заставляти хвилястого папужку насильно купатися, то можна втратити з ним хороші стосунки. До цього треба підходити делікатно. Поставте для папужки блюдечко з водою чи спеціальну ванночку для купання. Можна біля блюдечка покласти якісь ласощі, напр. просо в колосках. Якщо папужка любить купатися, то він підійде і похлюпається. Можна попробувати легенько обприскати папужку з пульверизатора. Якщо він розкриває крила і не втікає, значить йому це подобається і не треба його мучити.
  Також у теплу пору року виносьте клітку з пташкою на свіже повітря і сонце. Це корисно для папужки, він дихає свіжим повітрям і отримує з сонцем вітамін D. Клітку від прямих сонячних променів потрібно притіняти.

   На ніч можете накривати клітку покривалом. Так пташці буде затишно і вона не будитиме цвірінчанням вас поки ви спите. Тільки накриваючи залишайте фронтальну стінку клітки відкритою.
Іноді може виникнути питання з нігтями у хвилястих папужок. Якщо в клітці всі речі пластмасові, то нігтики не стираються. Тому ставте дерев'яні драбинки, жердинки, гілочки.

  Кілька слів про догляд за вихованцями при линьці. Разів зо два на рік хвилясті папуги линяють. Це нормальне явище, просто дайте птахові більше спокою. Природно, що в цей період хвилястий папужка літати на зможе. Бажано забезпечити додатковою порцією вітамінів.

   Іноді виникає ситуація, коли потрібно ненадовго (на 1-3 дні) виїхати з квартири і вихованців неможливо взяти з собою. У таких ситуаціях просто ставте дві поїлки води, дві годівниці, і на вимите дно клітки насипте ще корму. По-можливості вмикніть радіо. Час вашої відсутності папуги повинні пережити нормально.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга кусається?

Чи повинен папуга літати.

Ознаки здорового папужки.

Психологія хвилястого папужки.

****