Як зробити ручним хвилястого папужку? Практичні поради

.

.

  попугайчикВажко уявити собі людину, яка була б байдужа до представників тваринного світу. Але якщо для кішок і собак необхідно великий простір, то пташку можна завести в будь-якій квартирі. Головне - створити для неї відповідні умови.
Початківцям більше всього підійдуть хвилясті папуги. Це дуже веселі, ніжні маленькі пташки, які дарують тепло і веселий настрій своїм господарям. Розведення і догляд за хвилястим папугою - цікаве заняття, особливо для дітей. Воно розвиває в них доброту, працьовитість, дбайливе ставлення до всього живого. Хвилястий папужка може розтопити серце навіть найчерствішої людини.
Але як приємно, коли пташка не просто співає у себе в клітці, але ще і безпосередньо спілкується з вами, сидячи у вас на плечі. Як приручити хвилястого папужку? Зараз є безліч книг про папуг, про те, як за ними доглядати, як приручити і так далі. Я свого часу теж накупив безліч книг і використовував їхні поради.

Але проблема в тому, що там тільки теорія, на практиці зовсім по-іншому. Мій процес приручення хвилястого одного по книзі затягнувся і я надійшла по-своєму. Тепер хочу поділитися досвідом і з іншими любителями хвилястих папуг.
По-перше, дуже важливий вік папужки, оскільки дорослий птах дуже насторожено і недовірливо ставиться до своїх господарів. В той час, як молоденька пташка ще не дуже розуміє, де небезпека, а де ні. Але якщо у вас вже є у будинку папуга, і йому вже більше півроку, не впадайте у відчай. Використовуючи мої поради, ви зможете його приручити, тільки часу це займе більше.
Молоденького папужку дуже легко вибрати. Поради є в будь-якій книзі про папуг. І ось деякі з них. В першу чергу зверніть увагу на оперення. Воно не повинно бути яскравим. Воно бліде і розмите. Місячна пташка не така полохлива і спокійно дасться господареві (продавцю) перенести зі своєї клітки в вашу клітку. Очі у папуги повинні бути суцільною чорною намистинкою. Чим старший папуга, то навколо чорної зіниці з'являється світлий ореол. І чим старший папуга, тим зіниця стає меншою.
Звичайно, важливо вибрати не тільки молоденьку пташку, але ще і здорову. У здорової папужки пір'їнки повинні щільно прилягати до тіла, воно повинно бути чистим без залисини. Під хвостиком теж повинні пір'я бути чистими. Крім того, він повинен бути веселим, а не спати весь час. Виберіть папуги в клітці серед безлічі інших. Розгляньте його уважно, не поспішайте його відразу купувати. Постежте за ним, за його характером, за поведінкою. І тільки потім купуйте.
Я не буду розповідати, як вибрати клітку, де її поставити, чим годувати папугу. Про це можна прочитати в книзі. Я розповім, як зробити папуги ручним. Так от, коли ви привезли папужку додому і посадили його в клітку, він, звичайно ж, буде наляканий. У цей день його краще не чіпати і не підходити зайвий раз до клітки. Нехай він посидить там, звикне до своєї оселі, розгляне ситуацію в кімнаті. Виберіть одну людину, яка на перший час буде доглядати за птахом і приручати її. Краще, щоб це була дівчина (дівчинка, жінка), оскільки на жіночий голос папуги реагують найбільше. Але і чоловіча стать теж підійде. Тільки цей чоловік повинен буде годувати, давати водичку, попугайчикприручати цього папугу, тобто брати в руки. Інші мешканці можуть просто спілкуватися через клітку, спостерігати за процесом, але не більше того.
Людина, яка буде доглядати за папугою, на другий день нехай підійде до клітці і поговорить ніжним голосом, краще монотонним. І так протягом дня можна підійти кілька разів. Дуже важливо, вперше дні не випускати папугу з клітки, нехай він звикне до будиночка, до місця, де вона стоїть. Спілкування з папугою необхідно приділяти кожен день, нехай він звикне до вашого тону спілкування.

Коли мине кілька тижнів, можна приступати безпосередньо до приручення. Спочатку можна просто відкрити дверцята клітки - нехай він політає по кімнаті, обстежує територію. Якщо він протягом дня сам не залетів у клітку, то тоді дочекайтеся темряви і, вимкнувши світло, зловіть його, і посадіть в будиночок. Якщо він сам залетів, то просто закрийте клітку. Так випускайте його кожен день, поки він сам не навчиться знаходити свою клітку серед решти меблів. Якщо ви бачите, що він ніяк не може знайти свій будиночок (що буває дуже рідко), то зловіть його ввечері і посадіть не в клітку, а на клітку. Нехай він сам знайде дверцята. І так продовжуйте робити до тих пір, поки він не почне залітати в клітку.
Після того, як у мене папуга навчився сам влітати в клітку, я вже не закривав двері вдень. Але це за умови, що в будинку немає кішок, відкритого акваріума чи вікна. В іншому випадку, його не можна залишати без нагляду.
Наступний етап - це безпосереднє приручення вже до людини. Необхідно це робити ввечері. Коли можна вимкнути світло. Візьміть папугу в руки, вимкніть світло і посадіть його, наприклад, на диван, крісло або ж собі на плече і увімкніть світло. Звичайно, він відразу ж залізе у свою клітку, або ж на карниз. (Відразу скажу, що карнизи - це улюблене місце для папуг і це мені найбільше не подобалося, тому раджу придбати стельові карнизи). У цей день його більше не чіпайте, нехай вийде, оскільки для нього це був великий стрес. З кожним днем ви побачите прогрес. Папуга не відразу буде літати, а залишатися на тому місці, куди його посадили на кілька секунд, а то й хвилин. Коли він вже трохи довше буде залишатися на руці, можна процедуру приручення робити через день, але розмовляти спокійним голосом необхідно кожен день. Хоча би йому приділяйте хвилинку - другу. Процес звикання до вас може зайняти від місяця і більше.
Вам знадобиться велике терпіння. Але повірте, це того варто. Ніщо не може замінити тих відчуттів, коли в один прекрасний день, ви будете сидіти на дивані, і ваш улюбленець сам прилетить до вас, і сяде на руку або диван. Ці відчуття радості не передати на словах. Головне в цей момент не злякати його різким рухом. Потрібно з ним поговорити ласкавим голосом, похвалити його. Можна навіть плавно протягнути палець руки і спробувати помацати дзьобик.
Я сподіваюся, що мої поради вам знадобляться, і ваш папужка вас радуватиме. Мій Гоша з нами грається на підлозі іграшками, сидить у мене на плечі. Коли він сумує в клітці, достатньо покликати його до себе і показати на руку, як він відразу ж летить до мене. Це дуже радісні і чудові відчуття.
Бажаю і вам випробувати їх.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Корела.

Папуга жако.

Як вибрати домашню тваринку.

Співжиття тварин.

Ара.

****