Приручення папуг

.
папуга   Купивши папугу ми хочемо щоби це була лагідна, слухняна, розумна домашня тваринка. При цьому ми забуваємо що на відміну від кота чи собаки — папуга це дикий птах. Тому потрібно прикласти певні зусилля щоби птах став ручним.
  Зразу ж після покупки дайте папузі хоча б день спокою, нехай пройде стрес і він трохи заспокоїться. Не забудьте при покупці запитатися продавця чим він годував свого підопічного. Коли зразу ж на новому місці папузі дають знайомий корм, це трохи покращує його настрій. 

Тепер про те як привчити папужку до рук:

Етап 1. Певний час слід посидіти біля клітки з папужкою. Маленька пташка побачить що новий господар не такий вже страшний.

Етап 2. Тепер можна побути біля клітки з папугою, але вже руку повільно запхати в клітку і так потримати. За деякий час ваш підопічний і до цього звикне.

Етап 3. Після цього коли маленький друг зголодніє запропонуйте йому якісь ласощі, напр. просо в колосках. Це мають бути ласощі які не є новими для пташки. Кожного дня потрібно повторювати процедуру з пригощанням смачненьким. Після того папужка вже майже не боятиметься ваших рук.

Етап 4. Полоскочіть “пузо” папужці, побавтеся з ним.

Етап 5. Прийшов час допомогти маленькому другові сідати на ваш палець. Для того підіпхайте палець під грудку пташці (над лапками). Можливо не з першої спроби, але вихованець повинен сидіти на вашому пальці.

Процес можливо ідеальний, але надто довгий :(. 

  Розкажу як мій брат за декілька прийомів приручив нашого першого папужку. Наступні вже дивилися на прирученого першого і вже так не боялися. Отже, брат запихав розкриті долоні в клітку, птах починав посилено махати крилами. Звичайно, довго в клітці не полетиш і папужка сідав на розкриті долоні. За пару секунд знову злітав, і знову такий же результат. На наступний день повторіть такий урок. Завдяки такому способу папуга швидко звикне до рук. 

папуги   До папуги старайтеся говорити спокійно та ніжно. Не можна робити біля них різкі рухи, особливо над головою. Коли папужка стане довіряти тоді буде спокійно сидіти у вас на руці чи плечі. Не забувайте дати йому нескладну кличку, так папужці буде легше до неї звикнути. Коли маленький вихованець ще молодий, є шанс що навчиться повторювати звуки. Папуги мають здатність до розмови, тому шанси навчити їх цьому є. Правда часто терпіння буде необхідною умовою. Дуже важливо при навчанні використовувати позитивне підкріплення. Це, коли після кожної вдалої дії вихованця ви нагороджуєте його якимось ласощами.

  Багатьох власників цікавить така проблема як сильні крики в папуг. Треба знати, що це нормальна поведінка папуг зранку і ввечері. Щоби запобігти цьому, звечора потрібно накривати клітку покривалом (передні частина клітки має бути відкритою). Якщо папужка кричить в день, дайте йому більше простору чи уваги, випустіть політати, дайте корму. Пам'ятайте, що в природних умовах папуги зайняти, а в домашніх обставинах їм сумно. Давайте якісь іграшки чи щось погризти.

  Я б не рекомендував обрізати махові пір'я папугам щоб ті не літали. Виняток: відкриті водойми (басейн), великий папуга кусає малих дітей, у вас в дома гарячі плити та ін. Але й тоді намагайтеся вирішити проблему іншими способами.

  Інколи власників пернатих цікавить чи можна карати папугу. Досвідчені власники цього не рекомендують. Не можна карати відсутністю уваги. Читав, що все це з папугами не пройде, тим більше, в них хороша пам'ять. Тільки ласка та увага. На відміну від, наприклад, орлів -пустельників, папуги в дикій природі ніколи живуть поодинці. Тому для їхнього психічного здоров'я потрібен ще хоча б один папужка. В іншому випадку приділяйте багато уваги своєму другові.

Коли папужка стане ручним, можна навчити його деяким трюкам.

  Як навчити папужку проходити через труби. Вважається нескладною вправою і при достатніх тренуваннях можна досягти успіхів. Трубка повинна бути таких розмірів щоб папужка міг через неї пройти. Спочатку нехай бавиться біля неї щоби не боявся. Спочатку слід починати з короткої трубки. Можна на початку направляти підопічного в трубку, а на виході тримати якусь пилочку. Після проходження обов'язково похваліть та дайте ласощі. Спочатку можна давати ласощі за те що папужка просто торкнеться палички. Потім можна тримати її на початку трубки. Ускладнюйте завдання показуючи палички в кінці трубки. Так ваш друг повинен навчитися проходити через трубку.

  Як навчити розвертатися на жердинці папужку. Як і в попередній вправі потрібно щоби папужка тягнувся дзьобом за тренувальною паличкою, поступово збільшуючи кут. Не забувайте похвалити вихованця.

 

 

 

 

В кінці статті відео про те як навчити хвилястого папужку їсти з рук.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Папуга Ара.

Перед тим як купити папугу.

Види папуг.

Корела.