Вибір клітки та аксесуарів
.Якщо ви ще не придбали клітку для пташки, то саме час це зробити. Клітка повинна бути по можливості велика, адже ваш друг проживе в ній все своє життя! Як хочете, але простір хоча б для того, щоби помахати крилами повинен бути. На ринку є великий вибір кліток для вихованців, так що є з чого вибирати.
Прути повинні бути зроблені із сталевого оцинкованого дроту. Це ідеальний варіант. Погано якщо прутики покриті фарбою, дуже ймовірно, що ваш друг почне її згризати. Це і для його здоров'я шкідливо, і клітка неестетично виглядає. По можливості вибирайте клітку з горизонтальним розташуванням
Повинне бути висувне дно. Це спрощує чистку клітки від посліду і пір'я. Крім того менше шансів шустрому вихованцеві втекти.
Також у будиночку хвилястого папужки повинна бути поїлка, годівниця (не раджу брати клітини з зовнішніми пластмасовими годівницями - якщо зламаються, то в клітці буде дірка). Також потрібна драбинка, дзвіночок, дзеркальце. Драбинку краще брати дерев'яну - вона природна, і кігтики будуть самозаточуватися. Дзеркальце потрібне для урізноманітнення нуднуватого життя папужки в неволі. Адже на свободі йому не до сумування - потрібно шукати їжу, ховатися від небезпек. У домашніх умовах всього цього немає.
Отже, папужку та клітку вибрали. Транспортувати покупку додому краще в картонній коробці з отворами або в пристосуванні зробленому з пластикової пляшки. Везти у відкритій клітці не бажано оскільки не приручені пташки нестресостійкі, і шум вулиці може їх сильно налякати.
Прийшовши додому вимийте гарненько клітку теплою водою з милом, дно клітки витріть насухо і насипте шар піску. Ковтаючи пісок, птиці з його допомогою подрібнюють у шлунку тверду їжу, сприяючи травленню. Так роблять не тільки папуги - у шлунках більшості птахів містяться проковтнуті піщинки або камені, в залежності від розміру птаха. Почепіть годівнички з кормом, поїлку з водою. Її як і корм доведеться міняти кожен день.
Клітку докомплектуйте драбинкою, жердинкою, дзеркальцем. Закріпіть гілочку верби або будь-якого фруктового дерева. Гризучи гілочку ваш папужка буде мати заняття і менше нудьгувати.
Не забудьте почепити на прутах шматочок крейди (продається в зоомагазинах). Крейда потрібна птахам як джерело кальцію, крім того птах до неї точить дзьоб. Після цього поселіть вихованця в новий будинок і дайте йому день-два спокою. Нехай психіка відпочине від стресу. А далі доведеться знайомитися.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
Розмноження хвилястих папужок.
****