Психологія хвилястого папуги

.

.
   поведінка папугХвилястий папужка - це жива, допитлива пташка. Досить легко звикає до людей. Звичайно, для цього потрібно докласти трохи зусиль.

   Папуги добре розрізняють людей і запам'ятовують хто і як до них ставиться. Той хто прибирає у клітці, дає корм і воду, розмовляє, вигулює і бавиться з нею має всі шанси стати їхнім улюбленцем. Мене, наприклад, коли я приходжу з роботи Дашка вітає веселим цвірінчанням і лізе на край клітки.

   Тих хто на них кричить, свариться - недолюблюють. Так що будьте уважні, адже у них добра пам'ять. Хвилясті папужки прекрасно розрізняють інтонацію людського голосу. Через те вони без труднощів визначають настрій господаря.

   Необхідно відмітити що хвилясті папуги бояться різких рухів, криків, променів світла в темряві. Вони не люблять коли їх ловлять руками і зажимають в кулак.

   Папужки товариські тварини і їм важко самим у клітці. Тому намагайтеся підібрати пару. Разом їм буде веселіше, будуть чистити один одному пір'ячко, самець годуватиме самку. Членів сім'ї вони також вважають своєю стаєю. Я давно звернув увагу, що наша Дашка часто їсть в кормушці тоді коли їмо ми. Не полінуйтеся хоча б декілька хвилин побавитися з папужкою, дозвольте йому посидіти у вас на плечі коли ви дивитеся телевізор. В такому випадку він вважатиме вас другом, членом своєї стаї.

   Не забувайте повісити в клітці драбинку, дзвіночок, дзеркальце та інші предмети - нехай мають заняття. Звичайно, всього цього має бути в міру, інакше житло вашого вихованця перетвориться на склад.

   психологія папужокЯк зробити так, щоб папужка не боялася ваших рук і брала з них їжу? Рекомендують тримати в руці ласощі (наприклад колосок проса або листок салату) може цей метод і хороший, але ми з братом робили по іншому. Просто відкриті долоні запихали в клітку. Пташка звичайно, починала посилено махати крилами і злітала в клітці. Потім втомлювалася і опускалася на відкриті долоні. Виходило, що відпочивала на долонях і відповідно звикала до людських рук.

   Якщо папужка не літає постійно, тоді випускайте її політати хоча б хвилин 20 на день. Якщо птах літає по кімнаті, пам'ятайте, що за ними необхідний догляд як за маленькими дітьми. Всі небезпечні предмети потрібно заховати. Папужка може перекусити електричну дріт, впасти у вазу з водою, з а шафа, в каструлю на з супом на кухні. А може банально вилетіти, що найчастіше і трапляється.

   Я вигулюю своїх вихованців у коридорі. Там менше небезпек. Перед цим у всіх кімнатах закриваю вікна. Можна поставити на вікна проти москітні сітки.

   Як спіймати папужку, якщо він політав і потрібно повертатися в клітку? Не рекомендую вигулювати пташку в перші дні після покупки, він до вас ще не звик і буде лякатися. Крім того, можна просто вимкнути світло і взяти в руки, вони погано бачать в темряві. Як тільки вихованець у вас обживатися, він буде сам залітати в клітку.

   З хвилястими папужками є ще один неприємний момент. Дехто скаржаться на те, що вони боляче кусають. Треба визнати що укуси іноді досить відчутні. Але по-перше, кусають в основному самки, а по друге, хоч укуси і болючі , але не до крові ж.

   Живуть хвилясті папуги років 8-12. Хоча окремі особи доживають і до 18-20 років. Пам'ятайте, що неправильним доглядом можна суттєво скоротити тривалість життя вашого друга. Багато папужок помирають від хвороб ще в молодому віці.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Співжиття з іншими тваринами.

Історія та походження хвилястих папуг.

Пророщенний корм.

Самообщипування у папуг.