Інтер'єр клітки папужки
клітку для папуг самостійно, то треба знати кілька правил. Клітка повинна бути прямокутна, а площа такою, щоб у ній можна було помістити необхідні складові. Зручний розмір клітки - 70х60х50 см. Ці параметри можна трохи збільшити, що дасть можливість птахам літати вільніше.
Каркас клітки можна зробити дерев'яний або металевий, а прути повинні бути неодмінно з металу. Тільки не можна використовувати мідь, оскільки вона з часом окислюється, і птахам може нашкодити контакт з ними. У нижній частині клітки, по периметру потрібно зробити невисокий бар'єр, щоб папуги, не могли викидати з клітки дрібне сміття.Внутрішнє наповнення клітки
У клітці папуги обов'язково повинні бути сідала-жердинки, годівниці, поїлки, ванночка для купання. Для жердинок, що служать пташкам одночасно і поперечинами для акробатичних перельотів, і нічними насестами, і інструментом для очищення дзьоба краще використовувати гілки дерев твердих порід.
Зовсім не обов'язково їх зашкуривать і робити ідеально гладкими. Швидше навпаки, папужки із задоволенням зроблять це самостійно, обдираючи дзьобом деревну кору. Не слід встановлювати птахам пластмасові сідала. Їх не погризеш, вони не мають запаху деревини, крім того, пластмасові жердини занадто тверді для пташиних лапок. У папуг від постійного контакту з такою мертвим матеріалом, може запалитися підошовний м'якуш. Щоб поберегти ніжні лапки, жердини потрібно зробити трохи товщі 1 см, тоді при обхваті їх лапкою пальці не збігатимуться разом, і пташка надійно і міцно зможе на них закріпитися. Жердинок повинно бути не менше двох, щоб дати можливість пташкам перескакувати з однієї на іншу, але і не більше чотирьох, інакше пересування по житлу буде ускладнено. Встановлювати жердини потрібно міцніше, щоб вони не розгойдувалися від найменшого руху пташок, особливо у сні. А для ігор можна зробити гойдалки, розташувавши їх подалі від поїлок і годівниць, так сказати, обідньою зоною.Кухня пернатих
Щоб пташки могли одночасно підкріпитися і напитися, “кухню” для них краще розташувати з одного боку клітки. Посуд повинен бути фарфоровий, керамічний або скляний. Не варто використовувати для цього порожні консервні банки та мідний посуд. Ємностей на кухні папужок повинно бути, як мінімум, чотири: для основного корму, для для додаткового корму, і для чистої води. Окремо повинна стояти ванночка.
Їжа папужок повинні бути різноманітною. Але вводити новий корм в раціон пернатих треба поступово. До улюбленої магазинної зерносуміші, що містить, як правило, не менше трьох видів злаків, потрібно обов'язково додати овочі, м'які і тверді фрукти, багатий вітамінами шпинат. Моркву і яблука можна залишати в клітці, цілком можна різати на шматочки або розтирати на крупній тертці. Для пиття рекомендується використовувати не тільки воду, папуги з задоволенням п'ють і фруктові соки. Щоб пташкам уникнути авітамінозу взимку, потрібно додавати в їжу засушені влітку конюшину або люцерну. Непогано пророщувати овес - в тарілці під ганчірочкою, змоченою водою, вітамінізований корм для папужок буде готовий вже через кілька днів.
В якості мінеральної підгодівлі можна використовувати крейду, кварцовий пісок, прокалену яєчну шкаралупу, деревне вугілля і золу. Глюконат кальцію можна давати папугам у вигляді порошку, отриманого з потовченої таблетки. Невелику його щіпку досить додавати в м'яку їжу два рази на тиждень. Навіть якщо вам здалося, що пташки отримують недостатньо вітамінів, аптечні препарати самостійно, без рекомендації ветлікаря давати не слід. Для маленького організму надлишок вітамінів так само небезпечний, як і їх нестача. Дно клітини можна засипати чистим річковим піском упереміш з попелом (менше половини). Так пташки можуть почистити пір'я і отримати додаткову мінеральну добавку. А дрібні молоді гілки фруктових дерев, особливо з бруньками, - це для них ласощі, вітаміни і іграшка. Ці гілочки папуги люблять довбати і обдирати з них молоду кору, поглинаючи при цьому частина необхідних вітамінів.
Без гігієни нікуди
Щоб дотримуватися всіх правил гігієни, пташки повинні купатися. Роблять вони це з задоволенням у ванночці з водою кімнатної температури. Як ванночки можна використовувати пластмасову,
керамічну або скляну ємність. Вона повинна бути широкою і досить дрібною, щоб пташка була в безпеці і не могла в ній захлинутися. Повітряні ванни папуги можуть приймати, не виходячи з клітки, на балконі, якщо там не дуже жарко.
Якщо вести за пташками належний догляд, правильно їх утримувати і годувати, то вони будуть завжди веселими, голосистими, жвавими, а значить здоровими.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати: