Вітаміни в житті птахів

.

.
  хвилясті папужки Для здоров'я птахів дуже важлива присутність в кормах вітамінів. Якщо раціон папужки становлять лише зернові суміші, то він недоотримує життєво важливі вітаміни та мінерали. У такому випадку у вихованців розвивається хвороба - авітаміноз. При цьому падає імунітет, спостерігається загальна сонливість, спостерігається тремтіння кінцівок. Пташенята відстають у рості та розвитку.

   Щоби попередити авітамінози папужкам потрібно давати більше зелені, фруктів, овочів. Не забувайте радувати папужок свіжими гілочками фруктових дерев та верби.

   Коротко опишу найважливіші вітаміни.

   Вітамін А. Дуже важливий для здоров'я птахів: відповідає за ріст і розвиток організму, нормальну роботу зору. Підвищує опірність організму інфекційним захворюванням. Ознаки дефіциту вітаміну: затримка росту пташенят, запалення рогової оболонки очей, слабкість, виснаження, скуйовджене оперення.

   Профілактика і лікування. Давати в раціон натерту моркву, подрібнений яєчний папуги хвилястіжовток, риб'ячий жир. З фруктів: абрикоси, персики, листя кульбаби.

   Вітаміни групи В. Потрібні для забезпечення нормального обміну речовин, здорової нервової системи. При нестачі вітамінів групи В у папужок спостерігаються нервові розлади, розлади кишечника, судоми, у важких випадках навіть параліч кінцівок. Лікування і профілактика. Давати проросле зерно, кропиву, моркву.

   Вітамін С. Підвищує опірність організму захворюванням, покращує загальний стан птахів, сприяє загоєнню ран. За його відсутності у папужок спостерігається загальна слабкість, падає імунітет, затримується ріст у пташенят, птиці погано їдять, худнуть. Джерела вітаміну: зелень (листя кульбаби, листя зеленого салату, кропива), овочі, фрукти. Взимку можна в поїлки з водою накапати 10-15 крапель лимонного соку.

   Вітамін Е відповідає за нормальну роботу репродуктивної функції птахів, стан м'язових тканин, ріст та відновлення клітин. При нестачі вітаміну у папужок спостерігаються проблеми з репродуктивною функцією, порушується координація руху, поганий апетит, пригнічений стан. Профілактика. Давати в раціон проросле зерно, моркву.

   Вітамін Д. Потрібний для доброго засвоєння кальцію і фосфору. Ознаки дефіциту вітаміну: самки несуть яйця з тонкою шкаралупою. У пташенят розвивається рахіт, дзьоб і нігті робляться м'якими. Джерела: риб'ячий жир, яєчний жовток. Вітаміну немає в кормах рослинного походження.

 вітаміни для птахів  Вітамін РР (нікотинова кислота) - впливає на білковий і вуглеводний обміни, функцію щитовидної залози. Міститься в зелені, моркві, яйцях.

   Вітамін Н (біотин) - бере участь у жировому і вуглеводному обмінах. Джерела: зелень, злаки, яєчний жовток.

   Фолієва кислота. Впливає на нормальну роботу кісткового мозку, стимулює кровотворення. При її недостачі спостерігається загальна слабкість, поганий ріст пташенят, низький апетит, загальна слабкість, бідне оперення. Профілактика. Давати в корм більше зелені (кульбаба, кропива, салат), зародки пшениці, жовток яйця.

   Хочу застерегти від бездумного використання синтетичних вітамінів, їх треба давати дозовано і лише у разі потреби (линяння, вигодовування пташенят, зимовий період року).

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Як навчити розмовляти.

Запитання про хвилястих папуг.

Клички папуг.

Пограти в флеш гру.

****