Як визначити стать хвилястого папуги

.

.
  

Хвилясті папужки дуже поширені серед любителів домашніх тварин. Вони гарні, розумні, послушні, невибагливі, можуть навчитися говорити. Але для правильного догляду за ними потрібно володіти інформацією. Так, багатьох власників папужок цікавить як визначити стать хвилястого папужки. Насправді завдяки певним ознакам відрізнити стать хвилястих папужок легше ніж більшості видів інших папуг.

Трошки про те, для чого потрібно знати стать папужки.

По перше, молоді самці краще говорять, тому більшість хоче купити спочатку саме їх. Також знати стать дуже важливо тим хто бажає розводити хвилястих папужок. Навіть якщо ви не збираєтесь розводити папужок, повірте, що дві самки будуть дуже важко уживатися разом. А самці можуть спокійно жити без бійок.

Тепер про те як розрізнити самку хвилястого папуги від самця. Багато любителів думають що стать хвилястих папужок розрізняють за кольором оперення (сині, зелені). Насправді це не правда. Найточніше можна розрізнити стать хвилястого папуги за кольором восковиці.

Восковиця- це невеличкі кулькоподібні горбочки над дзьобом. У самок восковиця світло-голуба, біла чи коричнева. Самці мають восковицю синього кольору, у молодих самців вона рожевого кольору. У альбіносів та лютиносів і самка і самець можуть мати восковицю рожевого або бежевого кольору.

Можна визначити стать хвилястого папужки і за характером. Самці спокійніші, інколи більші боягузи, часто їх легше навчити говорити. Самки войовничіші і сміливіші, як було сказано вище-двох самок не бажано тримати в одній клітці. У хвилястих папуг панує матріархат. Самки хвилястого папуги частіше гризуть жердинки чи прути клітки. стать хвилястого папугиЦе зв'язано з тим що в дикій природі вони видовбують дупла для виведення потомства. Кусають самки також сильніше.

Трошки про фізіологію. Те що самка папужки несе яйця, думаю, не секрет :) Але потрібно знати що самка може знести яйце і за відсутності партнера, просто воно не буде запліднене.

Часто самець годує самку відригуючи їй їжу.

У разі коли потрібно зі 100 відсотковою точністю взнати стать папуги, це можна зробити в лабораторії за допомогою аналізу ДНК.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чим кормити хвилястого папугу.

Дресуємо папужку.

Папуга ара.

Аптечка хвилястого папужки.

****