Купання хвилястого папуги

.

.

купання папужки У цьому матеріалі ми поговоримо про купання хвилястих папужок. Цей процес подобається як багатьом хвилястикам, так і більшості їх власників. Правда не всі папужки люблять “приймати ванну”.

Спочатку трохи про способи купання. Найчастіше просто ставлять спеціальну пластикову ванночку в спеціальний проєм в клітці. Ванночку без проблем можна купити в зоомагазинах. Намагайтеся купувати клітки з додатковим проємом. Він потрібен не тільки для купання пташки, а й для спеціального будиночка якщо ви захочете розводити папужок. Коли зайвого отвору в клітці немає, то можна тимчасово встановити в основний.

Якщо ваш папужка вільно літає по кімнаті, тоді можна поставити ємність з водою поза кліткою. Дехто для “приманки” кладе в воду листя салату чи іншу зелень.

Є такі сміливі папужки що не бояться і можуть прийняти душ стоячи під трошки включеним краном з водою. Це виглядає дуже смішно :)

Можна також спробувати обприскати вашого маленького друга з пульверизатора. Але не перестарайтеся. Якщо папузі такі процедури не подобаються, то не наполягайте, інакше буде менше вам довіряти.

Ще одне застереження: не використовуйте для обприскування пляшку з під хімію. Купіть в квітковому магазині чистий пульверизатор.

Трохи про техніку безпеки.

Вода в ванночці повинна бути трошки теплою, але не кип'яток і не дуже холодна.

На ставте ванночку на протязі.

Не заставляйте купатися. Можливо хвилястий папужка боїться і з часом підійде.

Не давайте “приймати ванну” коли в кімнаті холодно (менше 20 градусів).

Намагайтеся щоб пташка купалася в першій половині дня і на ніч висихала.

Не допомагайте висохнути папужці фенами. Пташка сама справиться і все буде добре.

Що робити якщо папужка не хоче купатися? Тут потрібне терпіння. Найчастіше пташка просто побоюється. Але не всі будуть купатися. У нас самочка з радістю, по декілька разів “приймала ванну”, а самець не хотів. Це його право — відмовитися. Можете обприскати з пульверизатора і подивитися на реакцію. Якщо не подобається і папужка втікає, то не наполягайте. Пам'ятайте, що з радістю бавитиметься у воді тільки той хто почуває себе в безпеці та вам довіряє.

Купання не є обов'язковою процедурою і хвилястий папужка спокійно проживе здоровим без цього.

Ванночку ставте пару разів на тиждень, особливо в теплу пору року, в спеку.

 

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Іграшки для папуг.

5 причин купити папугу.

Розмноження хвилястих папужок.