Чому хвилясті папуги не розмножуються
Та не у всіх виходить вивести потомство у хвилястих папуг. Форуми присвячені цим пташкам рясніють питаннями від бідних власників. У цій статті я спробую висловити свою думку через що це може трапитися.
Із самого початку слід пересвідчитися що ви утримуєте дійсно папужок різних статей. Досвід показує, що нерідко продавці на базарах можуть підсунути замість самця самку. Найпростіше відрізнити стать хвилястих папуг по кольору восковиці. У дорослих самців вона синього (не голубого кольору), а у самочок -коричневого чи голубого. Можна також виявити стать по температуру. У хвилястих папуг трошки по-іншому ніж в людей: там самочки активніші та агресивніші.
Тепер про вік особин. Хвилясті папуги стають статевозрілими вже на четвертий місяць, але найкраще допускати їх до спарювання тоді, коли вони матимуть вік більше року. Інакше можуть проблеми із отриманням здорового потомства. Як визначити що папужка ще молодий? У низ великі темні очі, лусочки на лапках тоненькі та непомітні, рисунок на крилах розмитий та нечіткий, кінчик дзьоба чорного кольору.
Дуже важливу роль відіграють умови утримання. Світловий день повинен тривати не менше п'ятнадцять годин. Якщо ж через певну пору року це не можливо, тоді потрібно зробити штучне освітлення. Одразу скажу, що здатність до розмноження у хвилястих папуг майже не залежить від пори року.
Також у приміщенні повинна підтримуватися температура на рівні 18-20 градусів тепла. Якщо ж на дворі стоїть спека то папужка також навряд-чи розмножуватимуться. Повітря не повинне бути надто сухим, відносна вологість не менше 60 відсотків. Не ставте клітку біля батарей опалення.
Папужки повинні бути приручені, акліматизовані, вони повинні звикнути одне до одного.
Харчування повинне бути різноманітне, його слід давати регулярно. Не забувайте про додатковий корм: зелень, потерте круто зварене яйце, натерта морква, листя кропу, салату, кульбаби.
Мене інколи критикують мої читачі за “расистські” висловлювання щодо хвилястих папуг. Справа в чому? Просто я рекомендую по-можливості купувати пару одного кольору (сині до синіх, зелені до зелених). Таке мені радив знайомий продавець папуг. Крім того, я сам бачив які натягнуті стосунки між синіми та зеленими хвилястиками. Зате зелена самка і салатовий самець жили мирно і мали здорове потомство. Не сприймайте цю мою пораду як аксіому, просто це моя думка.
Я думаю, зайве наголошувати що партнери мають бути фізично здоровими. В разі більш-менш серйозного захворювання їм буде не до розмноження.
Потрібно знати що не все що ви запропонуєте папужці йому підійде. В дикій природі, чи у великих вольєрах вони самі собі вибирають пару, а тут може не підійти. Хоча, як правило, вони змиряться і будуть жити мирно.
Тепер про найголовнішу умову необхідні для отримання потомства папуг: у клітці повинен бути гніздовий ящик. Без нього хвилясті папужки не спарюватимуться! Інколи недосвідчені власники бояться що самець і самка виведуть потомство. Без спеціального ящика цього не станеться. Правда, інколи буває що самка може знести яйце і без самця, але воно не запліднене. Нічого страшного. Ледве не забув: гніздовий ящик повинен сподобатися самці. Після установки вона залізе в нього і досліджуватиме. Він повинен бути достатньо великий, мати на дні дерев'яну стружку.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати: