Перед тим як купити хвилястого папугу

.

.

купити папугуЦю статтю потрібно прочитати всім хто бажає купити папужок. Часто роблять навпаки. Я постараюся покроково описати все що потрібно зробити щоби проживання вашого маленького друга було комфортним та безпроблемним.

  • Необхідно прочитати хоча б пару книг про хвилястих папуг. Також бажано відвідати хороші сайти про хвилястих папуг та форуми. Це правило дуже важливе. Через неправильний догляд ще недосвідчених власників тварин наші маленькі друзі часто хворіють та гинуть. Так що не полініться інформаційно підготуватися до покупки.

  • Підготуйте морально дружина (чоловіка) до того що скоріше всього вільнолітаючий папуга буде гризти обої та інші деталі інтер'єру.

  • Знайдіть місце в квартирі для клітки. Справа в тому що клітка не повинна розміщуватися у ванній кімнаті та на кухні, а в кімнаті де постійно бувають люди. Не можна залишати пташку самого. Курити у кімнаті з папужкою не можна.

  • Купіть клітку та обладнайте її усім необхідним. Повноцінна інформація про вибір клітки знаходиться тут та тут. Я ж нагадаю основні моменти. Клітка повинна бути настільки просторою наскільки це можливо. Адже у ній птах проживе все своє життя. Купуйте тільки якісні італійські, польські, в крайньому випадку українські клітки. Не беріть китайських. Вони гарно виглядають але не довговічні і можливо шкідливі. Бажано щоб у ній було висувне дно, так легше її чистити. Доукомплектуйте будиночок папуги годівничками, поїлками, жердинками, іграшками. Жердинки та іграшки бажано щоби були з природних матеріалів. У пташки в такому випадку самозаточуються нігті на лапках. Кожного дня потрібно буде змінювати корм в годівничці та змінювати воду в поїлці.

  • Вивчіть ознаки здорового папуги. Це дуже важливо. Першого нашого хвилястого папужку ми купили хворого, точніше нам такого продали. Крім того можуть банально замість самця продати самку. Зразу не рекомендую купувати. Постійте біля клітки з папугами і поспостерігайте за поведінкою папуг. Здорові папужки жваві, співають, мають хороший апетит. Як що у маленької пташки важке дихання, настовбурчене пір'я, область клоаки замазана послідом, погано реагує на зовнішні подразники, - то папуга купити папужкуне здоровий.

  • Дізнайтесь в інтернеті чи фахівців адреси розводчиків папуг. Часто мені пишуть читачі мого сайту із запитанням де купити папугу. Тому необхідно придивлятися завчасно до місць де продають птахів, можливо у місцевих газетах є розводчики. Найкраще- це купувати у спеціальних розплідників. Там правильно розводять хвилястих, ризик купити хворого підопічного мінімальні. Не всі розплідники торгують дешевими хвилястими папугами, але можна пошукати. До речі, я бачив що деякі торгують хвилястими папугами чеської породи. Список розплідників можете знайти тут.

  • Візьміть з собою коробку для переноски папуги. Якщо ви вже маєте клітку для папуг то вам достатньо тепер купити тільки пташку. Нести ж додому її можна у переносці зробленій з пластикової 1.5 чи 2 літрової пляшки. Як її зробити написано тут.

  • Коли будете купувати папужку, не забудьте запитатися і купіть трохи корму яким він годує своїх вихованців. Отримуючи в перші дні знайомий корм вашому маленькому другу буде комфортніше.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вибір хвилястого папуги.

Сенегальський папуга.

Папужка в домі.

Це повинно бути у вашого папужки.

****