Вчимо папугу говорити

.

.

  папужка хвилястий Гостьова стаття. Папуги - стадні птахи, тому від природи їм дуже подобається спілкуватися. Вважається, що легше навчити розмовляти самців, хоча і самки непогано це роблять.
У цих птахів дуже хороша пам'ять. Хвилясті папуги, наприклад, можуть запам'ятати кілька сотень слів і фраз, причому фрази можуть бути досить довгими і складними.
Вік, з якого можна починати навчання свого улюбленця - 2 місяці. Найкраще папуги навчаються говорінню в перший рік свого життя, тому не чекайте, а починайте вчити говорити свого вихованця, якщо йому 2 і більше місяців. А взагалі, папуги здатні запам'ятовувати нові слова до чотирьох років. Потім вони говорять те, що запам'ятали за цей період.
Якщо ви маєте більше одного папугу, то не тримайте їх разом під час навчання, оскільки інтересу до вас з боку птахів не буде, і ви не зможете навчити їх жодному слову. Хоча б на час навчання розселіть їх по різних кімнатах.
Найперше на що вам слід звернути увагу при підготовці птаха до говоріння - це ваші відносини з ним. Папуга ні в якому разі не повинен боятися свого вчителя, тому що в цій ситуації нічого не вийде. Він повинен сам сідати до вас на плечі, їсти з ваших рук і так далі.
Заняття з папугою проводьте регулярно один або два рази на день по 20-30 хвилин. Наприклад, в 9:00 і 16:00. Бажано щоб вони проводилися в один і той же час, тоді папуга звикне, і щоразу буде чекати вас, щоб поспілкуватися.
Навчанням повинна займатися одна людина. Це дуже важливо. Після того, як птах скаже перше слово, до навчання можуть приєднатися й інші бажаючі.
Перші слова повинні бути нескладними. Вони повинні складатися з двох - трьох складів. Це зазвичай ім'я папуги. У слові бажано мають бути присутні які-небудь з цих звуків: голосні «а», «о»; приголосні «п», «к», «т», «р». Їх птахи розуміють найкраще.
хвилясті папугиНе думайте, що перше слово папуга скаже в перші ж дні. На те, щоб вимовити його у цих птахів йде в середньому три місяці з початку навчання (для хвилястих папуг). У вашому випадку це може зайняти трохи більше або менше часу, залежно від здібностей пташки та інтенсивності навчання.
Навчати папугу треба тоді, коли він спокійний, тому що якщо він буде активний у вас нічого не вийде.
Під час занять у приміщенні не повинно бути ніяких сторонніх звуків. Це буде відволікати папугу від навчання, адже ці птахи дуже цікаві.
Також папугам складно розібрати низький голос. У зв'язку з цим вчителем повинен бать дитина чи жінка. Чоловікам же необхідно намагатися вчити птицю більш високим голосом ніж вони зазвичай розмовляють.
Спочатку можна передражнювати свого вихованця, щоб він зацікавився. Потім, коли ви побачите, що птахові стало цікаво, просто повторюйте слова і словосполучення, які ви хочете навчити вимовляти її. Повторювати треба багато разів - від 50 і більше.
Говорити потрібно ласкавим і добрим голосом.
Рекомендується заохочувати папугу ласощами або іншими способами, щоб заняття у нього асоціювалися з приємним.
Не кричіть на пташку - це може погано на неї вплинути. Ображати свого улюбленця теж не варто, адже він може запам'ятати саме лайливе слово, а потім повторювати його в самий невідповідний момент.
Вимова слів повинна бути чіткою. При цьому вимовляти їх треба повільно і голосно на одній і тій же висоті і з однією і тією ж інтонацією. Емоційність повинна виділяти слово, так папуга швидше його запам'ятає. Перші слова птахом можуть бути вимовлені неправильно, але не варто впадати у відчай - з кожним разом слова будуть вимовлятися все краще і краще, поки їх не зрозуміє будь-яка людина. Для цього вже вивчені слова треба повторювати.
Щоб навчити пташку розмовляти, можна використовувати магнітофон, комп'ютер та інші мультимедійні пристрої, які будуть відтворювати повторення слів. Під час попугайчикпрогравання вчитель повинен знаходитися поряд з папугою. Це потрібно для того, щоб ваш улюбленець в майбутньому говорив, коли з ним хтось є, а не в той час, коли в кімнаті немає нікого. Але врахуйте, що аудіозапис не робить такого ефекту на папугу, як жива людина, тому намагайтеся займатися з ним самі.
Якщо ви хочете, щоб ваш улюбленець не просто копіював ваші фрази, а вживав їх більш розумно, потрібно, треба щоб був зв'язок між вашими словами і діями. Наприклад, якщо ви хочете, щоб він бажав вам смачного, в той час як ви сідаєте їсти, щоразу перед їжею говорите: «Смачного». Так у нього з'явиться рефлекторний зв'язок, і в той час як ви будете сідати є, він буде говорити цю фразу. Або говорите «Привіт» щоразу, як приходите з роботи або встаєте. Ще рекомендується повторювати певне слово або словосполучення перед годуванням, коли папуга голодний. У цьому випадку він запам'ятає його швидше.
Часто заговорити папуг змушує дзеркало. Так, саме дзеркало. Намагаючись «завоювати» увагу мовчазного папугу в дзеркалі, вони можуть вимовити своє перше слово саме йому. Але під час навчання приберіть з клітки всі дзеркала та інші сторонні предмети, на які папуга може відволіктися.
Спровокувати вашого вихованця заговорити може навіть відхід з кімнати, адже папуги дуже люблять спілкуватися.
Автор статті: Josh

 

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга выдригує корм.

Шкідливі рослини для хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Догляд за папугами.

Розмноження хвилястих папужок.

****