20 помилок власників хвилястих папуг
.Я зібрав та описав двадцять частих помилок власників хвилястих папуг. Прочитайте їх і намагайтеся не повторювати. Тоді ваш вихованець зможе прожити щасливе та довге життя.
Власник не отримав необхідних знань по догляду. Багато людей купує домашніх тварин а вже потім чухає потилицю що з ними робити і як доглядати. Перед покупкою живого товару добре подумайте, чи ви зможете протягом усього його житті приділяти увагу тваринці. Отримайте максимум інформації із сайтів, книг, від спеціалістів по догляду за папугами. У тих хто не дотримується даної поради часто пташки хворіють.
Клітка розміщується в непідхожому місці. Клітка не повинна розміщуватися в приміщеннях із сильними випарами: кухні, ванні. Також не потрібно її розміщувати в кімнаті де рідко бувають люди
Купленого папужку не витримують в карантині. Купуючи папугу ми не можемо бути впевнені що він здоровий. Принісши додому хворого птаху можна заразити хворобами інших папуг. Тому щойно куплену пташку за правилами необхідно 1-2 тижні утримувати в окремому приміщенні від інших папуг (карантин).
Папуги постійно тримаються в клітці. Не перетворюйте життя маленького улюбленця в довічне утримання в камері-одиночці. Якщо не можете забезпечити йому постійну можливість лытати, то хоча б регулярно випускайте ыз клытки на 20-30 хвилин.
Вибирають погану клітку. Клітка не повинна бути надто малою, виготовленою з шкідливих матеріалів. У ній має бути все необхідне для папуги: жердинки, кормушки, поїлки, іграшки.
Утримують папужку без пари. Папуги - товариські істоти і в природніх умовах тримаються зграями. Тримати їх все життя по-одинці-злочин.
Раціон складається тільки з зерна. В диких умовах папуги харчуються не тільки самим зерном. Урізноманітнюючи їхній раціон свіжими овочами, фруктами, зеленню, гілочками дерев ви забезпечуєте вихованцям хороше здоров'я та добрий настрій.
Вихованця годують шкідливими продуктами. Багато господарів не знають що давати папугам сіль, шоколад, алкоголь, манго - не можна. Овочі, фрукти, зелень та зерно повинні бути вирощені без використання пестицидів.
Не зберігається безпека утримання. Тримаючи хвилястого папужку пам'ятайте що за ними повинен бути догляд як за малими дітьми.
Вчасно не міняють воду та корм. Корм та воду потрібно змінювати щодня. В протилежному випадку зіпсовані харчі можуть стати причиною важкого отруєння.
Вибирають для папуги непідхожого партнера. Бажано щоби папужки були одного віку та кольору. Не треба купувати в пару папуг зеленого та синього кольору.
Папуга не має доступу до піску та крейди. Не всі знають що птахи не мають ферментів що перетравлюють корм, для цього їм потрібен пісок. А крейда потрібна як джерело кальцію.
В літню пору не дають папужці доступу до води. В Австралії хвилясті папуги люблять в спекотній день покупатися у воді. Тому купіть для цієї процедури ванночку. Але насильно не заганяйте
Папузі не приділяють уваги. Часто папужці приділяють увагу перші тижні після покупки, а потім забувають.
Злість на підопічного через непослух вихованця. Папужок ми часто просто не розуміємо, тому відносіться до незрозумілого спокійно. Якщо папужка викидає корм -так він робить коли сумує. Якщо кусається, то так він може перевіряти ваше місце в стадній ієрархії.
Випускають неприручену пташку літати. Спочатку необхідно щоби пташка звикнула до кімнати та рік, а вже потім випускати політати. В протилежному випадку буде важко зловити маленького друга.
Утримують пташку з котом чи з ворожим видом папуг. Хоча й в інтернеті багато роликів в яких кіт і папуга мирно живуть, я таке не рекомендую. Якщо мурчик зголодніє, то не сумніватиметься що робити :) Також треба знати, що не можна тримати з хвилястими папужками лорікетів та нерозлучників.
Самолікування пташки у випадку важкого захворювання. Якщо ваш вихованець серйозно захворів то не гаючи часу йдіть до лікаря. Тим більше що хвилястих папужок і так важко лікувати.
Не миють руки після контакту з папугами. Папуги можуть бути переносниками небезпечних для людини хвороб та паразитів. Тому після контакту з ними потрібно мити руки з милом.
Ловлять пташку в кулак. Птахи відчувають стрес коли їх ловлять в кулак. Слід переносити папуг на пальці чи руці.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
Розмноження хвилястих папужок.
****