Догляд та утримання папуг

.

.
  утримання хвилястих папугГостьова стаття. Хвилясті папужки давно вже зайняли своє почесне місце серед людських улюбленців. Вони забавні і милі, наповнюють квартиру веселим цвірінчанням і воркуванням, з полюванням складають компанію своїм господарям, опиняючись їм часом відмінний компаньйон. Папужки легкі в догляді та утриманні, а тому їх часто купують дітям, для яких кращого домашнього вихованця часом не знайти.
Однак що ж зробити, щоб пташка дійсно стала повноцінним членом в родині, не виявляла при наближенні людини ні страху, ні агресії, з готовністю йшла на контакт? Для цього необхідно лише розумно підійти до її утримання і навчання.

Перші дні папужки в будинку

Дуже важливими для хвилястого папужки є перші дні його перебування в новій обстановці. Перш ніж принести пташку в будинок, слід заздалегідь придбати для неї клітку, кормушки і поїлку, корм. Виберіть місце, де клітка буде стояти, - не бажано переставляти її, коли папужка вже знаходиться всередині.
Перебування в новій обстановці, звичайно ж, стане стресом для вашого вихованця. Постарайтеся максимально посприяти його якнайшвидшої адаптації. Перші дні слід по можливості менше наближатися до пташки, давши їй час заспокоїться і освоїтись. Верх клітки і її бічні стінки рекомендують накрити легкою тканиною. Так кругозір пташки буде меншим, а, значить, і хвилюватися вона буде не так сильно, відчуваючи себе в своєрідному «будиночку».
Через кілька днів, коли папужка вже почне чірікати вранці і остаточно досліджує клітку, в якій знаходиться, можна приступити і безпосередньо до знайомства. Сядьте навпроти клітки так, щоб ваше обличчя виявилося з нею на одному рівні, і ласкавим спокійним голосом зверніться до вихованця. Назвіть його кілька разів по імені - хвилясті папуги досить розумні, і дуже скоро ваш папужка почне асоціювати це нове для нього слово саме з собою.
Регулярно розмовляючи з птахом, ви почнете помічати, як він нахиляє голову, прислухаючись до вас, і, долаючи страх, підходить по жердинці до вас ближче. Це означає, що ваш новий улюбленець готовий до приручення.

Приручення хвилястика

приручення хвилястикаХвилястий папужка ні в якому разі не повинен боятися вас і ваших рук. Остаточно ж завоювати його довіру можна за допомогою спеціальних смаколиків для папуг, які легко купити як в зоомагазинах, так і на пташиних ринках. До них відносяться найрізноманітніші фрукти і овочі, насіння і, так звані, «грона проса». Запасіться терпінням, пропонуючи йому смакоту, адже папужці потрібен час, щоб подолати свою недовіру до вас. Коли ж, потягнувшись, за ласощами, він встане своєї лапкою вам на руку, можна вважати, що пів справи вже зроблено.
Не забувайте протягом усього приручення розмовляти з вихованцем ласкавим спокійним голосом. Нехай пташка звикає до вас і вашї розмови.
На наступному етапі приручення слід постаратися посадити папужку на витягнутий вказівний палець. Для цього достатньо затиснути ласощі пальцями лівої руки і відсунути руку настільки, щоб пташці довелося потягнутися за ласощами. Потім вказівний палець правої руки піднесіть до папужки, щоб той зрозумів, що дотягнутися до ласощів можна буде, вставши лапами на ваш палець.
Після того, як пташка перестала вас боятися і стала з готовністю приймати їжу з ваших рук, приручення можна вважати завершеним. Все інше, а саме спроби всістися вам на плече і голову, пощипати за вухо і відволікати вас від щоденних справ - відбудеться само собою.

Навчання розмови

навчання розмовиНавчити розмовляти можна тільки повністю приручену пташку. Іншими словами, папужка повинен повністю вам довіряти і вважати вас собі рівним, щоб почати копіювати вашу мову. Не всі хвилястики добре піддаються навчанню - найбільш чітко слова вміють вимовляти самці зеленого і жовтого кольорів. Проте, навчити розмовляти можна практично будь-якого папужки. Перші слова, яким ви навчаєте свого вихованця, повинні бути короткими і вимовлятися легко. Папужки дуже люблять свистячі і шиплячі звуки, тому радісно починають повторювати за вами власні імена, які звучать відповідно: Кеша, Гоша, Таша.
Досить п'ятнадцяти хвилин на день і терпіння протягом тижня-двох (різним папужкам потрібен різний час для навчання), і ваш пернатий улюбленець почне повторювати вимовлені вами фрази.
Можна піти далі і навчити папужки говорити конкретні фрази в конкретних ситуаціях. Наприклад, вимовляти «доброго ранку», коли прокинетеся, і «на добраніч» перед сном. Перш ніж погодувати папужку, говоріть « Кеша хоче їсти», перш ніж випустити його з клітки політати - « Кеша хоче гуляти». У папуг досить добре розвинене асоціативне мислення, тому незабаром ваш улюбленець, зголоднівши, почне заявляти, що «Кеша хоче їсти».

З хвилястими папужками дійсно досить легко знайти спільну мову - вони дружелюбні і контактні птиашки. Проте, пам'ятайте, що, заводячи навіть таку маленьку тварину в своєму будинку, ви берете на себе велику відповідальність. Оскільки без необхідної уваги і турботи ці птахи починають дичавіти і навіть можуть захворіти. А тому ставтеся до свого папужки з усією належною любов'ю і будьте впевнені - він з готовністю відповість вам тим же.


Автор: TWork

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Як зробити ручним хвилястого папугу.

Африканський сірий папуга.

Амазони.

Корела.

****