Вільний політ: за і проти

.

.

 вільний політЧасто думки власників птахів у цьому питання кардинально відрізняються. У цій статті я спробую навести аргументи за утримування птахів в клітці та противників. Також скажу свою думку, а ви вже вибирайте.

Аргументи тих хто за утримування папуг поза межами кліток.

Постійно літаючи птаха має краще здоров'я. Тут все логічно. Подібно як і людина для хорошого здоров'я  повинна достатньо рухатися, займатися фізкультурою. У клітці, особливо маленькій, це зробити важко.

Папужка має свободу. Посадивши маленького друга ми фактично переміщуємо його у тюремну камеру. Добре, якщо там він перебуває не сам а зі своїм співродичем. В противному випадку це взагалі виходить камера-одиночка. Не слід засуджувати маленьку невинну пташку на довічне ув'язнення.

Папуга більше часу проводить з господарями. Часто так буває що після покупки папужки ажіотаж навколо неї тримається пару тижнів. Далі на маленьку пташку ніхто не звертає увагу і вона сумно сидить у клітці у кутку чи взагалі іншій кімнаті. Коли ж вона вілно літає по кімнаті то сама не дасть вам про неї забути! Своїм чиріканням, трюками чи дружніми покусуваннями завжди підніме вам

Аргументи противників вільного літання папуг у кімнаті.

Літаючи папуги загаджують своїм послідом кімнату. Це правда і нічого з цим не поробиш. Ми випускали літати своїх папужок тільки коридорі, відповідно кімнати були чисті.

Папужка обкусує обої, меблі та інші домашні речі. Це також правда і власники папуг вже з цим змирилися. Трохи допомагає у цій ситуації куток зроблений для папуг. Там можна закріпити гілки дерев які б вони могли гризти і там вже проводити свій вільний час. Якщо ж ви такі фанати чистоти та порядку то слід наперед подумати чи вам взагалі варто тримати домашніх тварин.

Вільнолітаючий папуга має підвищену небезпеку отримати травму чи загинути. Літаючи по кімнаті папуга може перегризти електропровід, залетіти в каструлю, унітаз чи вазу з водою, залетіти за меблеву стінку. Його можна просто роздусити ногами чи його з'їсть кіт. Найчастіше папуга банально вилітає у вікно і його тоді важко знайти.

політ папуги по кімнатіВеликі неприручені папуги можуть покусати маленьких дітей. Це взагалі окрема історія. Тому що у деяких випадках можуть підсунути дику папугу виловлену, наприклад, моряком далекого плавання десь в Африці. Таку папугу дуже важко акліматизувати і воно може кусати господарів. Ідеальний варіант, це коли розплідник пропонує папуг вигодованих навіть не природніми батьками, а людиною.

Моя думка. Коли ви вже вирішили купити папугу, то постарайтеся зробити так щоби він літав. Якщо не постійно, то хоча би хвилин 30 щодня. Це не важко і цю справу можна доручити навіть дітям попередньо провівши невеликий інструктаж.

Можна випускати політати папуг тільки у, наприклад, коридорі. Так можна буде вберегти від пошкодження гостинну кімнату та спальну. Спробуйте зробити для папужки куток з природніх матеріалів(гілок) де вони могли б комфортно проводити свій вільний час.

Не лякайтеся також що папужки літаючи перевернуть усе дном в кімнатах. Папуг у дикій природі вільний від пошуків їжі час проводять переважно у кронах дерев щебечучи між собою. Більшість часу вони також сидітимуть на одному місці і у вашій кімнаті.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Іграшки для папуг.

Що робити після того як купили папужку.

Розмноження хвилястих папужок.

****