Все про хвилястих папуг
.Звичайно, все про хвилястих папуг в одній статті не напишеш, але дещо цікаве ви взнаєте. Хвилясті папужки — найпопулярніші птахи серед домашніх тварин. Незважаючи на невеликі розміри, відзначаються яскравим оперенням, веселою вдачею та непоганим інтелектом.
Батьківщиною хвилястих папуг є напівпустельні та степові райони Австралії. У дикій природі ці маленькі папужками живуть зграями. Разом шукають їжу та відпочивають в кроні дерев.
Ми ж поговоримо про те як вибрати хвилястого папужку. Купувати їх можна в магазині , інтернеті чи на базарі. В першому випадку буде дорожче і надійніше. Проте я вважаю що розводчики на базарах краще знають своїх вихованців. Раджу постояти деякий час біля клітки і поспостерігати за папужками.
Здоровий птах багато рухається, чірікає, їсть їжу. У нього клоака не замазана послідом, пір'я не настовбурчене, вони повинні бути активними. Правда, хвилясті папужки часто люблять поспати в день на жердинці. Це нормально.
Взагалі-то продавець повинен продати вам здорову пташку і тієї статі якої вам потрібно. у дорослого самця восковиця на дзьобі, в якому розміщені ніздрі - синя, а у самки коричнева або біло блакитна. У пташенят чоловічої статі восковиця - світло рожева.
Є ще психологічні відмінності - самки більш активні та агресивні. Беріть спочатку молодого самця ( їх легше навчити говорити), потім докупите самку. Самець та самка повинні бути одного кольору, а не один синій а другий зелений. Інакше можуть бути бійки і потомство їхнє буде мати сірий окрас.
Клітку старайтеся вибрати велику, не вибирайте ту в якої прути пофарбовані. В нас самка позгризала усю фарбу з прутів. Жердинки та драбинки бажано щоби були виготовленні з дерева. Так в папужок природно стираються нігтики на лапках. Не забудьте про кормушку та поїлку. Корм в перші дні давайте той, яким кормив маленького друга попередній власник. Клітку не потрібно ставити на протязі, в кухні чи ванні. Бажано щоби позаду клітки була стіна, так папужці затишніше. У перший день після покупки намагайтеся не турбувати хвилястого і без потреби не підходьте. Дайте час щоби пройшов стрес. Опісля треба буде знайомитися :) . давайте своєму другові просту, двоскладну кличку. Вибір є великий. Важливо щоби папуга звик до ваших рук і їх не боявся. Але на все це потрібен час. Коли папужка не буде вас боятися, можна випускати його політати. Якщо буде важко зловити, тоді загасіть світло. Птахи погано бачать у темряві і їх легко зловити. Тільки не ловіть віником! Хвилястий папуга запросто може померти від стресу. Я не жартую.
Багато хто купує папуг бо ті розмовляють. Хочу розчарувати. Не кожен папужка буде розмовляти. У нас, людей не всі ж гарно співають?
Часто хвилястому папузі не купують пару бо бояться небажаного потомства. Не бійтеся, без спеціального будиночка потомства не буде. Якщо ж хочете зайнятися розведенням папуг, то купіть спеціальний будиночок (продається в зоомагазинах) і почепіть в проєм клітки. За деякий час самка почне нести яйця і насиджувати пташенят. Самець у цей час годує самку відригуючи їжу. По тихому писку будете знати що папужки вже вилуплюються. В гнізді переважно 4-8 яєць. Малих папужок годує самка і самець, відригуючи їжу. Коли молодняк подорослішає самка починає кусати їх аби ті втікали з гнізді і вона могла знову нестися.
Хвороби. У разі захворювання несіть до ветеринара. Для профілактики захворювань необхідно виконувати певні правила.
1.Два рази в рік потрібно давати препарати від глистів.
2.Не ставте клітки з папугами на протязі, кухні, ванні, приміщенні в якому курять.
3.Давайте свіжий, якісний корм. В раціоні повинні бути присутні свіжі овочі та фрукти. В клітці повинна бути крейда та пісок. Не забудьте щоденно змінювати воду в поїлці.
4.Папужки повинні мати достатньо вільного місця та часто літати.
5.Потрібно регулярно прибирати в клітці, чистити кормушки, поїлки та жердинки.
Оце і все що я хотів написати в цій статті про хвилястих папуг.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
****