Чому папуга відригує їжу?

.

.

  папуга відригує кормДеяких власників папуг турбує питання “чому папуги відригують корм”. Я, як власник папуг, також стикався з цим явищем. Спочатку почав переживати за здоров'я маленької пташки, через що змушений був шукати додаткову інформацію.

Виявляється що причин зригування папугою їжі може бути багато. Це і отруєння неякісним кормом чи шкідливими речовинами, годування батьками маленьких папужок, вияв симпатії. Тепер про все по-черзі.

Пташка може відригувати їжу при годуванні її неякісним кормом. В такому випадку спробуйте замінити дешевий корм на більш якісний. Марки я не називатиму, але продавець в місцевому зоомагазині вам підкаже кращий варіант. Якщо після зміни виробника стан тваринки покращився, то переходьте на новий корм. В іншому разі слід шукати причину далі.

Інколи папужка може зригувати корм через перекормлювання. Можна спробувати дати меншу порцію їжі.

Також пам'ятайте що всі харчі що даються папугам повинні бути свіжими. Особливо це відноситься до м'яких кормів (сир, варене яйце). Вони швидко псуються, особливо влітку. Тому м'які корми дають на пару годин, максимум на 10, після чого годівнички слід добре помити.

Причиною отруєння може також бути отрута що потрапила через різні причини в організм пташки. В такому випадку слід давати йому абсорбент, наприклад ентеросгель. Його додають у воду папужки, а в складних випадках дають ліки шприцом без голки в дзьоб.

Слід пам'ятати що в хвилястих папуг дуже швидкий обмін речовин, і у випадку отруєння слід діяти швидко. Як я завжди кажу, слід мати напоготові телефон чи адрес хорошого орнітолога. Тоді у випадку хвороби підопічного не будете гарячково шукати лікарів.

При вигодовуванні пташенят хвилясті папуги годують їх зригуючи корм. Поки ті ще зовсім малі, самка згодовує їм спеціальну суміш що виділяється в неї в період вигодовування. Згодом батьки зригують їм частково перетравлений корм.

До речі, поки самка сидить на яйцях самець годує її відригуючи корм.

Тепер про ще одну причину відригування корму. Таким чином хвилясті папуги показують прив'язаність до іншої особи. Так вони ніби діляться з партнером своїм кормом :)

Переважно так самець годує самку.

Дехто запитує чому пташка що живе сама зригує їжу на руку чи плече господаря. Справа в тому що хвилясті папуги (та й не тільки хвилясті), надто товаристкі пташки. В дикій природі вони майже весь час проводять зграєю, і поодинці не живуть. Тому, коли ви утримуєте їх самих, вони все одно шукають собі друга. У разі відсутності папуг ним будете ви. Інколи хвилястик може прив'язатися до предметів, і відригувати їжу дзеркальцю чи іграшкам.

Що робити щоб папужка не робив це? Купіть йому партнера. Якщо ж це тимчасово неможливо, то в момент коли він збирається зригувати їжу (а це видно), заберіть руку чи відійдіть від птаха.

В кінці найголовніше. Як розрізнити зригування корму через захворювання і через прояви симпатії?

В першому випадку залишки неперетравленої їжі ви знаходитимете зранку на дні клітки, птах виснажуватиметься — це скоріше всього прояви хвороби. Дехто з спеціалістів стверджує що хворий птах зригує їжу махаючи голову вправо-вліво. Той же хто годує, качає головою вверх-вниз.


Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Чи потрібно накривати хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****