Папуги какаріки

.

.

  какарікиКакаріки - це невеликі пташки в основному темно-зеленого кольору з невеликими вкрапленнями жовтого, синього, червоного. Батьківщиною цих папужок є Нова Зеландія і прилеглі острови. Названі вони так, тому що більшу частину часу проводять на ногах, добуваючи собі їжу на землі, крила використовують дуже рідко, тільки у випадку небезпеки. Спритним рухом вони розгрібають землю і купи листя та гілок, як це роблять домашні кури.

Місцеві жителі частіше звуть їх какаріками. Для проживання вибирають місця чимнижче. Це коріння деревних чагарників, дупла дерев, розташовані невисоко над поверхнею землі. Самка сидить на яйцях близько трьох тижнів, іноді її змінює на певний час самець.

Вилупляються пташенята сліпі, очі відкриваються тільки через пару тижнів, в цей же час вони починають тренувати голос. Спочатку оперення нагадує пух, тільки через місяць починають з'являтися перші пір'ячка.

У двомісячному віці вони намагаються залишати батьківське гніздо, але батько продовжує їх підгодовувати до більш зрілого віку, а мати вже висиджує чергове покоління майбутніх пташенят.
Цей вид папуг відноситься до рідкісних, деякі з них вже вимерли. Це відбувається через вирубку лісів і збільшення чисельності домашніх тварин на острові. Для того, щоб зберегти існуючі види і збільшити їх популяцію, створюються спеціалізовані розплідники, в яких створені всі умови для успішного розведення бігаючих папужок в неволі. Приміром, жовточолі папужки чудово адаптуються до нових умов і незабаром починають давати потомство в неволі. Виходячи з того, що часто це відбувається у заводчиків-аматорів, тобто особливих умов не потрібно, значить, є надія в найближчому майбутньому не тільки повернути, але і значно збільшити їх чисельність. Досить заселити молодняком області їх проживання і створити сприятливі умови для проживання, хоча б припинивши вирубку лісу.
В якості корму підходять звичайні зернові суміші: просо, овес, вівсянка, насіння бур'янів або спеціальний корм для канарок, насіння соняшнику, пшоно. Корисно включати в раціон каші з рису, пшона, вівсянки. Улюбленими ласощами є білий хліб або печиво, змочений в молоці або в чаї, а також свіжі ягоди і шматочки фруктів.
Добре, якщо період гніздування в неволі припадає на весняно-літній період, коли достатньо свіжої зелені і фруктів. Але якщо це осінь і зима, то потрібно подбати про багатий вітамінами раціоні. Какарікам підійде пророщене зерно, нирки дерев, достатньо поставити у воду гілки, фрукти, овочі. Можна навіть використовувати сухофрукти, попередньо заливши їх окропом.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Корела.

Папуга жако.

Як вибрати домашню тваринку.

Хвилясті папужки.

****