Хвилясті папужки

.

.

  хвилясті папужкиВирішили наповнити свій будинок шумом і співом? Тоді вам точно необхідний хвилястий папужка! Вони відрізняються своєю балакучістю, без особливих зусиль запам'ятовуючи вирази і слова, багато разів повторюючи їх, спілкуючись з людиною або домашнім тваринам. Вони наслідують людськe мову, співають і наділені інтелектом.

Хвилясті папуги невеликого розміру, довжина тіла від 17 і доходить до 19,8 сантиметрів, довжина крил до 9,4 сантиметра, хвоста - до 10 сантиметрів. Завдяки відносно довгому хвосту їх тіло візуально здається трохи крупнішим. Основне забарвлення оперення є трав'янисто - зеленого кольору. Горло і передня частина голови - жовті.

На боках голови розташовані витягнуті фіолетові плями, під якими на кожній стороні горла знаходяться чорні цятки. Потилицю, задня частину голови, верх спинки мають темну буру хвилястість на жовтому фоні. Тонка і ніжна на голові, вона плавно переходить в грубу і широку хвилястість на спинці.

У пташенят папужок дзьоб темного кольору, з віком він стає солом'яно-жовтим, злегка зеленого відтінку. Навколо ніздрів, над дзьобом розташована добре помітна восковица. За її кольором легко можна розрізнити стать птаха: у дорослих самців вона яскраво синього кольору, у самочок - коричнева або безбарвна.

Основними ознаками хорошого здоров'я пташки є живі, блискучі очі, плавні рухи і пір'я, щільно прилегле до тіла. У старих або хворих особин зморшкувата восковица і дзьоб, з відшаруваннями, вони мляві і настовбурченія. Погане оперення у молодих пташок є ознакою близькоспоріднених спаровувань.

Головними умовами нормального життя папужки в клітці є хороший, якісний корм, чистота і порядок в клітці, відсутність спеки, духоти і холоду. Дуже добре підходить світла кімната. Папужки дуже бояться протягів, тому вкрай небажано розміщувати клітку біля відкритих вікон або приладів опалення. Оптимальною висотою для розміщення клітки буде висота росту людини. Величезне значення для комфортного життя хвилястої папужки має тривалість світлого часу доби. В середньому він повинен становити влітку до 14 (але не менше 12) годин на добу, взимку від 10 і до 12 годин. Короткі осінні та зимові дні можна продовжувати електричним освітленням в 150 Вт для прекрасного самопочуття птахів і достатнього часу для вживання добової норми корму.

папужкаПравильно підібрана клітка - одна з важливих умов гарного існування хвилястих папуг. Її форма повинна бути максимально наближеною до прямокутної і мати плоский дах. В круглих і багатокутних з різними прикрасами клітинах попугайчикам незручно перелітати на різні місця і стрибати, фігурні прикраси важко відчищаються від пилу, паразитів і пір'я.

Для годування папуг дуже зручні годівниці, зроблені з порцеляни або пластмаси, легко миються та гігієнічні. Поїлку бажано придбати скляну або фарфорову. Воду для папужок необхідно попередньо відстоювати для вивітрювання хлору. Змінювати її необхідно щодня або двічі на день в жаркий період. Для дезінфекції води і зміцнення пір'яних покривів птахів рекомендується додавати у воду кілька крапель (3 - 4) свіжовичавленого соку лимона.

Хвилясті папужки користуються любов'ю багатьох людей усього світу. Завдяки своєму інтелекту і безтурботному характером з ними цікаво, вони можуть грати з дзеркалом, дзвіночком, драбинкою, наслідують людську мову і співи інших птахів. Вони можуть додати комфорт і затишок будь-якому будинку.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Корела.

Папуга жако.

Як вибрати домашню тваринку.

Співжиття тварин.

Ара.

****