Линька у хвилястих папуг

.

.

попугайЛинька - звичайне явище в житті птахів. Таким способом папуга замінює старе оперення на нове. Така линька називається природна і буває рази два на рік. Оскільки папужки не живуть у природі, то линька може початися в будь-яку пору року. Старий пір'яний покрив поступово замінюють нові пір'я.

У період линьки хвилясті папужки в'ялі, літають погано, відчувають стрес, у них порушується сон.
  В цей час потрібно давати папужці якісне харчування з наявністю тваринного білка і вітамінів. У клітці обов'язково має бути крейда. Пташка повинна достатньо спати (10-12 годин). Оскільки вона втратила багато пір'я, оберігайте її від протягів.
  Якщо хвилястий папуга втратив дуже багато пір'я, тоді деякий час він повинен перечекати в клітці. Коли пір'я підросте (тижня через два), можна випускати вихованця політати.
  На жаль линька не завжди проходить без проблем. Іноді линька може бути ознакою захворювання

Крім природної бувають ще такі види линьки:

Стресова линька. При переляку (новий господар, ловля папуги руками, різке світло в темряві) може відбутися раптове випадання пір'я. Треба пам'ятати що хвилясті папужки нестресостійкі і з ними треба бути обережнішими. Для папуг набагато приємніше сидіти на вашому пальці чи руці, ніж бути затиснутим в кулаці.

Французька линька

Вперше зафіксована у папуг імпортованих з Франції до Німеччини. При цій хворобі у птахів випадають пір'я на крилах. Нові натомість майже не виростають. Дуже високий відсоток смертність.

Причини: стрес, частіше ніж два рази на рік відкладання яєць, спадковість, погані санітарні умови утримання. Також причиною може бути дефіцит корисних речовин, таких як білок та амінокислоти. Гарантовано лікувати це захворювання не навчилися.

Вихід один - профілактика захворювання. Можна давати в їжу корм з підвищеним вмістом метіоніна. Це кунжут, насіння соняшника, яйця та шпинат. В разі позитивного результату папужка обростає новим пір'ям за 9-12 місяців.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

 

Раджу почитати:

Відео про хвилястих папуг.

Клички хвилястих папуг.

Папуга какаду.

Агресія папужки.

Часті запитання.

****