Ознаки здорового папужки

.

.


  ознаки здорового папужки В цій статті ми розглянемо ознаки здорового папужки. 
Навіть в одомашнених хвилястих папужок залишаються повадки та інстинкти диких одноплемінників. Багато тварин, і папужки не виняток, намагаються позбутися хворих і слабких товаришів. Це потрібно для виживання стада. Через це хворий папужка наскільки може маскує свою хворобу. Тому потрібно бути уважним і хитрішим за нього.

Найбільше ця стаття буде потрібна тим хто збирається уперше купувати хвилястого папужку. Їм можуть продати хворого папугу. Отже, ознаки здорового хвилястого папужки:

Здоровий апетит: папужка зранку радісно їсть свіжий корм який ви йому даєте. Також хвилястий любить протягом дня поласувати кормом. Якщо у вашого улюбленця поганий апетит — це привід задуматися.

Активність: здоровий папужка більшу частину часу активний, постійно лазить по жердинках, чирікає та відгукується на ваш голос. 

Стан пір'я: здоровий папужка часто чистить своє пір'ячко, воно в нього гарне та доглянуте. У хворої тваринки пір'я скуйовджене. Але не спутайте це з линькою

Запам'ятайте: якщо довгий час (напр. добу) папужка сидить настовбурчивши пір'я, то на 90 відсотків він хворий. Я вже писав вище, що коли ви підійдете до клітки він “підбере” пір'я і зробить вигляд що нічого не сталося.

Ноги та кігті: в здорової тваринки вони повинні бути чисті та без вузликів та нальоту. У молодих папужок шкірка на ніжках тонша, у старших за віком пташок лусочки на ногах грубіші.

Здатність до польоту: хвилястий папужка, якщо його постійно вигулювати — хороший літун. Якщо папужка почав погано літає — він або хворий, або у нього линька.

Дзьоб: повинен бути твердий, блискучий, ним папужка повинен спокійно лущити насіння. Якщо на дзьобі є нарости — це можуть кліщі.

хвилястий папужкаДихання: повинне бути практично непомітне, без хрипоти. В іншому випадку це може бути ознакою як звичайної простуди, так і важких захворювань. Чхання та кашель повинні вас насторожити.

Послід: не повинен бути занадто рідкий, це ознака або захворювання або поганої дієти. В разі потреби його можна давати на аналіз для виявлення паразитів.

Зовнішній вигляд: у здорового хвилястого папужки не повинно бути на тілі ніяких пухлин і припухлостей. Виключення - самиця виношує яйця.

В цей час треба забезпечити хворій папужці максимально комфортні умови проживання. Корм і вода мають бути в доступні для хворої папужки, розмістите їх на дні клітини. Клітину можна накрити або поставити в теплі просто хворій хвилястій папужці важко підтримувати свою температуру тіла.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

 

 

Раджу почитати:

Як вибрати здорового папужку.

Сайти, фільми та книги про хвилястих папуг.

Аптечка хвилястого папуги.