Дятлові папужки

.

.

дятлові папужкиЦе одні з найдрібніших папужок, їх довжина не перевищує десяти сантиметрів, а маса 15 грамів. Цей рід включає всього 6 видів птахів, це:
- Дятловий папужка Меека,
- Дятловий папужка Фінша,
- Дятловий папужка Сальвадорі,
- Дятловий папужка Склетера,
- Дятловий папужка Бруіна,
- Дятловий папужка Шлегеля.
Самці привертають увагу різнобарвним оперенням: на темно-зеленому тлі яскраво виділяється жовто-помаранчеве цятка в лобній частині, потилична частина і шийка сині, шийка і щічки червоно-жовті, черевце червонувате, хвіст посередині синій, з боків чорно-синій. Очі карі, навколо ока рожевий обідок.

А самок можна відрізнити по обідку сірого кольору, синьої цятки на лобі і повною відсутністю червоного кольору.
Батьківщиною цих птахів вважається Індонезія, Нова Гвінея, Соломонові Острови, в лісах субтропічного і тропічного поясів. Селяться вони дуже високо на деревах і харчуються мохом, зеленню, соком стиглих фруктів. Спритно переміщаються по стовбурах дерев за допомогою лап і дзьоба, роблячи упор на жорсткі пір'я хвоста. Місцем гніздування вибирають дупла дерев, у яких відкладають не більше 3 яєчок.
У неволі їх нелегко утримувати, оскільки замість звичайних зернових кормів вони воліють нектар, сік дерев, фруктову м'якоть і м'які пагони садових рослин. Не проти поласувати дрібними комахами і молоком. При транспортуванні потрібно бути дуже акуратним і вчасно їх годувати, інакше вони можуть загинути. Також вони погано переносять тривалу неволю, тому час від часу потрібно давати їм можливість політати, нехай навіть у вольєрі, але обов'язково просторому. У неволі дуже важко привчити їх до штучної їжі, але якщо постаратися максимально наблизити харчування до природного, цілком можливо, що такі папужки не тільки приживуться, але і стануть давати потомство.

Отже, в щоденний раціон необхідно включати свіжі фрукти соковитих м'яких сортів, рідку суміш з молока і пшеничного борошна з додаванням цукру і подрібнених горіхів. Не варто забувати і про зелень - в такому випадку підійдуть кульбабки та столовий салат.

Клітки можна вибирати з будь-якого матеріалу, навіть дерева. На відміну від інших видів, Дятлові папужки не гризуть дерев'яні прути. Слід подбати і про воду для купання: такі птахи дуже люблять водні процедури.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Корела.

Папуга жако.

Як вибрати домашню тваринку.

Співжиття тварин.

Хвилясті папужки.

****