16 порад тим хто хоче розводити хвилястих папуг
.
На відміну від багатьох власників сайтів про хвилястих папуг я для статей не сканую книжки, я викладаю тут свій досвід. Розкажу детально як розводити папуг в домашніх умовах. Свого часу ми розводили папужок, тому все описане тут - мій досвід.
Перед розведенням подумайте що ви робитимете з маленькими папужками. Може таке статися що ви матимете маленьких папужок, а потім не буде куди їх подіти. Тому перед цим потрібно спитатися продавців в магазинах та на базарах чи вони не потребують папужок і по якій ціні. Можна спробувати дати оголошення в газетах та на сайтах, якщо будуть питатися, то можна розводити.
Папуги для розведення повинні бути дітородного віку. Папужки здатні до розмноження після 6-7 місячного віку.
Особини в парі мають бути приблизно одного кольору. В парі повинні бути папуги або синього, або зеленого відтінків. Інакше у змішаної пари потомство може бути сірого кольору. Таких папужок у вас купить.
Потрібно забезпечити хороші умови проживання. Папуги захочуть виводити потомство коли вони утримуватимуться в хороших умовах. Потрібно забезпечити достатній світловий день, хороше харчування, відсутність стресів.
Без будиночка розмноження не можливе. Дехто думає що для розмноження папуг достатньо пари дітородного віку. Насправді це помилкове твердження. Без спеціального будиночку у хвилястих папуг не буде інстинкту розмноження.
Не ставити клітку на протязі чи в приміщенні із сильними випарами. Клітка з будиночком не повинна стояти в на протязі, кухні чи кімнаті в якій постійно курять.
Дашок у хатинки повинен відкриватися. Це потрібно для того щоб легше можна було прибирати в хатинці, пильнувати за здоров'ям виводку.
На дні має бути деревна стружка. На дно клітки потрібно насипати стружки. Її можна купити в зоомагазинах
Будиночок повинен мати розміри підходящі для хвилястих папуг. Для розведення хвилястих папуг будиночок повинен мати розмір 25(ширина)*159(довжина)*15(висота).
Дно повинно мати заглиблення. Це потрібно для того щоб яйця лежали разом в одному місці і самці зручно було їх насиджувати.
У хатинки повинна бути жердинка. Жердинка потрібно для того щоб маленькі папужки могли вільно вилазити з будиночка.
Відкриваючи дашок треба пильнувати що в середині. Під час виведення пташок бажано щодня пильнувати що робиться в будиночку. Легше всього це робити через відкидний верх. Але робіть це коли самка піде поїсти чи
Шкарлупу чи мертвих пташенят треба вчасно забирати. Самка інстинктивно сама викидає шкаралупу з використаних яєць. Це потрібно для того щоб маленькі пташки не поранилися до гострих країв шкаралупи. Може статися що хтось з маленьких папужок загинів, тоді потрібно забрати тільце.
Потрібно насипати корм на дно клітки для малих пташат. Молодим папугам важко залізти в кормушку, тому спочатку насипайте на дно корм.
В корм додавати кальцієвий порошок. В зоомагазинах продається кальцієвий порошок. Його потрібно додавати в корм для молодняка. Це потрібно для правильного розвитку скелету.
Не давати самці кусати пташенят. Після того як молодняк трохи окріпне самка починає їх кусати та “ганяти” по клітці. Це вона хоче знову виводити потомство, а пташенята їй заважають. Тому, якщо маленькі папужки можуть харчуватися самостійно, то сміло відсаджуйте в іншу клітку.
Не дозволяти самці виводити папужок більше двох разів поспіль. Самка в хороших домашніх умовах може нестися в будь-яку пору року і багато разів поспіль. Але не давайте їй більше двох разів без перерви виводити пташат. Для цього просто заберіть будиночок.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
Розмноження хвилястих папужок.
****