Хвилясті папужки і їх розведення в неволі

.

.
 размножение попугаевХвилястий папуга дуже веселий і красивий птах, який злегкістю завоював популярність у людей. Батьківщиною його є Австралія. Там вони літають над рівнинами і степами великими зграями, харчуючись насінням різних трав і злаків. Але сучасний хвилястик став для нас цілком звичним домашнім вихованцем.

У 1840 році він вперше був завезений до Європи. На даний момент існує безліч (близько 200) різновидів (колір, форма пера і навіть розмір цієї яскравої пташки, виведених штучно, хоча предок був наділений лише зеленим кольором оперення і величиною був з горобця.
Хвилясті папужки добре переносять неволю і досить успішно спарюються при створенні сприятливих для них умов. На своїй батьківщині ці птахи гніздяться, як і більшість інших їхніх родичів навесні, але оскільки Австралія знаходиться в Південній півкулі, то цей час припадає на період нашої осені. У домашніх умовах можна імітувати тривалість днів за допомогою електричного світла і тому розведення доступно протягом всього року.
Отже, що ж потрібно для отримання потомства цієї чудової птиці. Насамперед зазначу, що, оскільки пташки стайні, то й розведення краще починати з двох-трьох пар. Бажано, але не слід використовувати для утримання птахів вольєр. Під вольєр можна організувати будь-яке приміщення, або невелика кімната, або навіть горище. Але додам, що хвилястик настільки невибаглива пташка, що їй підійде і садок, і навіть маленька клітка.
Важливою умовою є забезпечення правильного харчування. Основним кормом є суха суміш, що складається з різних зерен. 60-70 % цього складу має бути просо різних видів (червоне, жовте, біле), 20-25%-овес, 5%-15%-насіння соняшника, канаркове і конопляне насіння (це ласощами, у жодному разі не можна давати в великих кількостях, оскільки птах швидко набере зайву вагу), рапс і т. д. У додачу до сухого корму необхідний також і м'який прикорм, він особливо важливий у період вигодовування пташенят і період підготовки до гніздування. Хвилясті папужки чекають і з задоволенням поїдають цей прикорм. До його складу можуть входити будь-які зварені на воді каші, можна використовувати одночасно навіть кілька видів каш. І просто размножение попугаевнеобхідно в цю суміш додавати варене круто і дрібно посічене яйце. У раціоні також повинні бути присутніми і вітаміни, у вигляді тертої моркви, буряка, яблука. Можна також просто розрізати пропонований овоч або фрукт на досить великі частини і підвісити на нитки або дроті, пташки без праці з ними впораються, маючи досить сильний дзьоб. Також як вітамінну їжу можна пропонувати всіляку зелень: кріп, кульбаба, мокриця, бадилля буряка, спориш та ін. Ніколи не відмовляться поколупатися в пучку вологої травки.
Для гніздування хвилястих папужок можна використовувати звичайні дерев'яні ящики, організовані за типом шпаківні. Ніякий будівельний матеріал цим чудовим птахам не знадобиться. Самка відкладає від 5 до 10 яєць (частіше всього 6-8) прямо на дно ящика і навіть якщо ви покладете туди якісь гілочки, солому або ошурки, самочка очистить від них свій будиночок. Насиджування триває близько 20 днів. Пташенята вилуплюються голими і залишаються безпорадними протягом двох-трьох тижнів. Але до кінця першого місяця свого існування вони виростають, вилітають з гнізда і виходять з гнізда повністю сформованими. Їх на перший погляд практично неможливо відрізнити від батьків. Протягом всього періоду висиджування пташенят, а також після вильоту з гнізда самець терпляче піклується і про самочку і про потомство. При цьому хочу додати, що хвилясті папуги полігамні птахи, і самець може одночасно вигодовувати кілька виводків з пташенятами, тільки і встигаючи пурхати від одного шпаківні до іншого. І цілком може статися, що на одного самця припадатиме дві, три, а то і чотири самки.
Хвилястий папужка дивовижна, життєрадісна, спритна, яскрава пташка. Можна бути впевненим у тому, що будь-якому принесе чимало задоволення спостерігати за життям такої цікавого істоти. Вони чудово лазять по гілках, стінах, дуже швидко, майже блискавично літають, і дуже смішно бігають по землі. Ці птахи дуже товариські, і будуть радувати вас яскравістю фарб і нескінченним позитивом. (Автор статі XCherry)

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Будова хвилястих папуг.

Клички папуг.

Розведення хвилястих папуг.

**** 

Anna-Marie Stewart keeps and breeds pet budgerigars.
Visit Adorable Budgies for information, pictures and forum