Залетів чужий хвилястий папужка. Що робити?

.

.
купити папугу Дуже поширена ситуація коли через неуважність власників хвилясті папужки вилітають через відчинене вікно і не повертаються. А що робити коли ви знайшли чи до вас прилетів “чужий” хвилястий папужка?

Перш за все раджу сильно не радіти, а проявити людяність. Адже до вас щастя “привалило”, а десь можливо сумують господарі через втрату маленького друга. А ще гірше коли плаче маленька дитина. Тому поступіть по-людськи і намагайтеся розшукати справжнього власника. Найпростіше — розвісити оголошення в під'їздах свого та сусідніх будинках. В разі коли господар не знайшовся то вибір залишається невеликий: або залишити собі або віддати.

нище.

Спочатку слід купити клітку та аксесуари до неї. Все це можна без проблем дістати в найближчому зоомагазині. Намагайтеся купувати клітки більшого розміру, особливо якщо папужка постійно не літатиме по кімнаті. Як вибрати клітку можна прочитати у цій статті і тут. В клітці жердинки поставте з гілочок дерев міцних порід (бук, клен, дуб, яблуня). На дно клітки насипте тонким шаром пісок. Це потрібно для полегшення чищення, гігієни та правильного травлення папужки.

Папужці можете дати будь-яку кличку, але бажано просту двоскладову. Кличку можете вибрати тут.

Також одразу купіть корм для хвилястого папужки. В магазинах продають готову хвилястий папужказерносуміш. Також слід 2-3 рази в тиждень давати хвилястому папужці додатковий корм, зелень, фрукти. Як додатковий корм давайте нарізане зварене на круто яйце + натерта морква чи бурячок + посічена зелень. З фруктів

Для забезпечення хорошого настрою та міцного здоров'я за хвилястими папужками потрібно правильно доглядати. Два рази в тиждень слід чистити клітку, жердинки та іграшки слід вимити в теплій воді. На дно знову насипте пісок. Годівнички після м'якого

Хвилястий папужка дуже позитивно реагує на вільні польоти. Дуже бажано хоча б 20 хвилин в день дати їм політати. Коли боїтеся що забруднять чи пошкодять кімнату, то можете вигулювати маленького друга в окремій кімнаті (напр. в коридорі).

Пару слів про хвороби. Це питання дуже складне і частину інформації можна отримати тут. Для того щоб папужка не захворів слід дотримуватися певних правил. Не тримайте клітку на протязі чи під прямим сонцем. Годуйте тільки якісними кормами. Вчасно чистіть клітки, годівнички та аксесуари. Щоб нігтики природньо стиралися давайте погуляти поза кліткою та ставте аксесуари з дерева. Не давайте пташці сіль, алкоголь, оброблені хімікатами овочі. Не куріть в кімнаті з кліткою, а краще регулярно провітрюйте. Пильнуйте щоб літаючий папужка не потрапив в каструлю чи вазу з водою, не роздусіть його на дверях чи підлозі.

Тепер про те як навчити говорити. Найчастіше розмовляють молоді самці. Щоби папуга заговорив, він повинен вам довіряти. Можливо це випадковість, але усі без винятку “говоруни” вільно літали по кімнаті, а не сиділи цілими днями в клітці. Подумайте

Ну і на кінець — розмноження хвилястих папуг. Це відповідальна справа і не раджу розводити хвилястих папуг без хороших знань пернатих та досвіду. Для тих хто боїться чи не почнуть розмножуватися пара папуг заспокою: без спеціального будиночку розмноження не буде. Так що сміло докупіть папужці пару, адже хвилястики в дикій природі живуть зграями.

От коротко я розповів що вам слід робити в разі якщо до вас залетів чужий хвилястий папужка. Коли хочете отримати більше інформації, то її ви знайдете на цьому сайті.

Всього доброго і успіхів вам!

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вибір хвилястого папуги.

Сенегальський папуга.

Це повинно бути у вашого папужки.