Що повинно бути в клітці хвилястого папуги
.
Клітка для хвилястого папуги- це його дім. Дуже часто маленька пташка в ній проводить більшу частину свого життя, тому потрібно все зробити правильно. У цій статті ми поговоримо про те що повинно бути в клітці хвилястого папуги. Багато новоспечених власників хвилястих папужок починають суєтливо шукати по книжках та форумах інформацію, а тут я все розкладу по поличках.
Годівничка. Цим я Америки не відкрив - пташка повинна з чогось їсти. Коли ви купуєте клітку, то в більшості випадків годівнички вже включені в комплект. Якщо ж ні, то прийдеться купити в зоомагазині. Треба знати що годівнички бувають як внутрішні, так і зовнішні. Зовнішні підходять тільки для кліток з отворами під них. Я не рекомендую їх купувати-менш довговічні.
Купіть звичайну пластмасову годівничку гарного кольору (папуги бачать в кольорі). Але беріть не одну, хоча б дві. Чому не одну? По-перше, ви можете тримати багато папуг. Крім того в разі розведення, пташенята споживають багато їжі і їм потрібно забезпечити безперебійний доступ до корму.
Додаткова годівничка потрібна ще й в тому випадку коли даєте м'який корм. Тоді в одній годівничці насипаєте зернову суміш, а в іншій напр. терте яйце з морквою.
Кожного дня слід викидати лушпиння з годівнички із зерновою сумішшю і насипати нову. М'який корм взагалі не варто тримати більше дня, особливо в літній час. Годівничку після м'якого корму слід добре вимити теплою водою.
Ще одне зауваження. Не ставте годівнички під жердинками (це відноситься і до поїлок), інакше папужки своїм послідом забруднюватимуть корм. Також не слід розміщувати посудину з кормом біля поїлок та ванночки. Інакше вода з останніх потраплятиме на корм і він скоріше псуватиметься.
Поїлки. Вони також вже включені в комплект при покупці клітки. Якщо ж немає, то купіть прості автоматичні. Вони дозволяють достатньо захистити воду від забруднення і при цьому забезпечити поступлення свіжої. Поїлки слід мити від слизу кожного дня і наливати свіжу воду.
Жердинки. Обов'язково потрібні. В дикій природі хвилясті папужки більшість часу проводять на гілках, і довго стояти на рівній поверхні їм важко. Навіть сплять вони на деревах, так що без цього нікуди. В зоомагазинах жердинки продають красиві пластмасові, але раджу зробити дерев'яні. Це природньо, і дозволяє стиратися кігтям на лапках. Для жердинок найкраще підходять прутики з міцних порід дерева (береза, дуб, клен). Не робіть з м'яких порід (липа, осика, горобина), бо папужки своїм міцним дзьобом їх знищать. Прутики не повинні бути надто тонкими чи товстими, лапки хвилястого папужки не повинні повністю змикати жердинку. Розміщуйте опори так, щоби папужка сидячи на них не чіпляв хвостом прутів клітки. Бажано щоби жердинка була не одна, а для цього клітка повинна мати достатньо великі розміри.
Іграшки та драбинки. В природних умовах хвилясті папуги мають чим зайнятися (пошук їжі, захист від ворогів, розмноження), то в неволі їм сумно. Тому всілякі іграшки та драбинки тільки вітаються. Як і з жердинками, тут також бажано давати перевагу виробам з дерева. До розміщення іграшок підходьте розумно, не перетворюйте житло маленької пташки на склад.
Крейда. Потрібна як джерело кальцію і для зточування дзьоба. Без крейди папужка погано розвиватиметься, особливо потрібен самці що несе яйця. Організм пташенят також потребує багато кальцію, правда їм через ще слабкий дзьоб це мікроелемент додають у вигляді порошку в корм.
Пісок. Обов'язково потрібен. Посипаний тонким шаром пісок створює умови наближені до природних, полегшує чищення клітки від посліду. Також пісок потрібен для нормального травлення папуги. Для такої цілі можна давати пісок в окремій годівничці.
Який пісок давати? Найкраще купити спеціальний в зоомагазині. Він просіяний через дрібне сито, прожарений, “покращений” ракушняком чи вітамінами. У піску з вулиці можуть бути глисти, шкідливі організми чи бактерії.
Ванночка. Не всі хвилясті папуги люблять купатися, але потрібно забезпечити їм можливість покупатися. Особливо в літній час. В дикій природі хвилястики часто “приймають ванну”. Хочу застерегти від насильного примушування до купання, якщо не хоче — не заставляйте. Деякі особини просто бояться, і з часом наважаться.
Всілякі крекери. У продажі є різноманітні їх різновиди: палички, сердечки, медові, кольорові. Але я не схильний їх надто хвалити. Там можливо присутні консерванти, барвники. Наша розумна Дашка швидко розібралася, і ці ласощі просто лущила, а не їла.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
****