Як навчити какаду розмовляти

.

.

 

какадуУ вас є улюбленець?! Ні?! І що ж вас зупиняє!? Тільки уявіть собі: ви прийдете після трудового дня додому, сідайте в крісло, а поруч сидить на жердинці красивий птах і починає з вами говорити..погодьтеся, в цей же момент у вас з'явиться посмішка на обличчі і настрій підніметься. Птах, говорить?! Так, це цілком реально.

Какаду.... Це, мабуть, найцікавіші й смішні папуги для домашнього догляду. Дуже прив'язуються до людини, яка піклується про них, і приділяють йому багато уваги. Какаду артистичні, можуть робити різні смішні рухи, за що часто є учасниками циркових номерів. Какаду добре ладять з дітьми, бо люблять, коли їм приділяють багато уваги, бавляться з ними. Це красиві і життєрадісні птахи. Їх головною зовнішньою особливістю є чубчик на голові, який піднімається, коли птах рухається або нервує.

Забарвлення у самців і самок однакове, так що вам не прийдеться мучитися у виборі між статтю тварини. Їх забарвлення складається з білих, чорних, рожевих і жовтих тонів, однак відсутній зелений колір.
Какаду спробує на зуб всі предмети, які потраплять йому на шляху, включаючи меблі, посуд, електроприлади. І чим щільніші вони будуть, тим приємніше буде йому їх гризти. Тому для вашого улюбленця потрібно найміцніша клітина, яку ви зможете знайти. Найкращим варіантом буде клітка з товстих металевих прутів, скріплених з допомогою зварювання в декількох місцях. Тонкі дроти для цих папуг не перешкода, вони і гайки зможуть скрутити. Дерев'яні частини взагалі не представляють для них ніякої перешкоди.

Завдяки своїй кмітливості вони легко відкривають різні затвори і засувки, тому дверцята бажано закривати на замок. До речі в клітці, бажано мати дзеркальце (папуга дуже люблять спілкуватися зі своїм відображенням) і дзвіночок на ниточці, він доставить пташці масу задоволення, що сподобається і господарю.
Какаду дуже товариська птах за своєю природою. Цей вид папуг може вивчати близько десятка слів або фраз, а також приспіви пісень і просто зображати різні звуки.

За рівнем спілкування інші тварини не можуть з ним зрівнятися. Відомо, що добре вихований папуга тягне за інтелектом на 3-4 літню дитину, а деколи говорить краще і чистіше. Однак не все так просто. Навчання слід проводити в певні години дня, переважно вранці і перед подачею ласощів.

Один урок повинен тривати по 10-15 хвилин вранці і ввечері, і по 30-40 хвилин один раз в тиждень. Навчати папугу має какаду папугаодна і та сама людина: це має бути людина, якій птах довіряє і яка проводить з нею багато часу. Бажано, щоб це була дитина або жінка, оскільки папуга краще сприймає високі голоси, ніж низькі. Не слід вчити папугу говорити всякі гидоти. Майте на увазі, ви просто скажете слово, і він тут же запам'ятовує його назавжди. А папуга - не іграшка і його не вимкнеш.

Адже він не знає справжнього значення слів (хоча з віком починає розуміти дуже багато). Папуга легко може згадати яку-небудь гидоту через кілька років. Щоб догодити улюбленим господарям, папужка зможе розмовляти на будь-якій мові і будь-якими звуками.

Какаду - одні з найцікавіших птахів, тому в кімнаті не повинно бути сторонніх звуків, інакше увага птаха буде розсіюватися. Говорити з папугою і грати потрібно часто, оскільки вони не переносять самотності, адже в природі живуть великими зграями.

Навіть день просидіти без суспільства для них великий стрес. Папуги дуже важко переносять самотність. Якщо поїхати на вихідні, то навіть при наявності їжі і води, йому буде дуже погано. А кілька днів без спілкування можуть його вбити.
Основна їжа папуг просо. Якщо його добре промити і потім висушити, розклавши на рушник - птах буде весела, здорова і дружелюбна. Вихованець повинен бути в гарному настрої, якщо ви хочете заговорити з ним.

Привчайте молодого папугу до руки. Звичайно, вкрай повільними рухами і дуже обережно. Давайте їжу так, щоб йому доводилося забиратися на руку, ще краще на палець. Таки чином виробиться стійкий інстинкт йти на руку. Але, в жодному разі не зловживайте цим! Достатньо один раз обдурити його, щоб він став боятися руки. А ось відновити довіру улюбленої пташки буде дуже складно.
До речі навчати птаха говорити краще після того, коли вона сяде вам на руку. Це буде означати, що ваш вихованець вам довіряє. Тому ніколи не ображайте папужку і не обманюйте його довіру, оскільки це досить мстивий і злопам’ятний птах. До речі після цього він може менше з вами говорити, або взагалі перестати.

Отже, якщо будете дотримуватися даними зауважень і порад, папуга заговорить вже після декількох занять... Але не забувайте, що ваш улюбленець не машина, йому теж потрібен відпочинок, при всій його любові до Вас... Ставитеся до нього з повагою, і ви побачите його взаємність вже скоро. І пам'ятайте, якщо ви когось приручили, то ви за нього відповідати.

Какаду - відмінний домашній вихованець, добре ладнає з людьми, дружелюбний, привітний, любить дітей, більше того, може розмовляти. Какаду став би дійсно одним з кращих ваших придбань, ваші рідні будуть раді прийняти нового члена сім'ї...

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга выдригує корм.

Шкідливі рослини для хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Догляд за папугами.

Розмноження хвилястих папужок.

****