Шкідливі рослини для хвилястих папуг

.

.

 

жасмінЧасто хвилясті папужки поводять себе як маленькі діти, і через це можуть доставити проблем як собі так і нам. Серед всього поганого що може з ними трапитися важливу роль відіграють різноманітні отруєння.

Навіть у здавалося б безпечній міській квартирі на пташку може чекати небезпека. Так, папуга може отруїтися побутовою хімією, фарбою на прутах клітки, деякими харчами та навіть рослинами.

Для запобігання отруєння побутовою хімією намагайтеся тримати її в спеціально відведеному місці (це також важливо коли у вас є маленькі діти). Це усілякі клеї, покриті міддю та цинком прутики. Пам'ятайте, що птах може прокусити пластикове чи паперове упакування домашньої хімії.

Щодо фарби на прутиках, то намагайтеся купувати клітки тільки хороших виробників. Китайські клітки на базарах погано підходять.

Я читав, що навіть контакт із грунтом що містить спори цвілі та бактерій. Але я з цим не зовсім згідний, адже в дикій природі хвилястики роблять що хочуть і при цьому здорові. Правда вони і їдять що хочуть...

Добре, з всім цим зрозуміло, але виявляється що й звичайні кімнатні (і не тільки) рослини можуть бути отруйними. Ось про це ми зараз поговоримо детальніше.

Зокрема для хвилястих папуг шкідливі такі рослини (перевірте чи вони не ростуть у вас в кімнаті): авокадо, беладона, конюшина, кавові рослини, живокіст, первоцвіт, дифенбахія, фікус, жимолость, конвалія, марихуана, лілії, калюжниця, нарцис, барвінок, картопля (рослини), пролісок, лопух, герань, жасмин, ягоди омели, мак, тютюн, дурман, азалія, самшит, лопух, какао, плющ, листя та недозрілі плоди баклажанів, усі види грибів, щавель (через щавлеву кислоту), листя і стебла помідору, кактус (через колючки), листя ревеня, ірис, лаврове листя, петунія, пеларгонія, тюльпан, фікус.

Інколи додають до цього списку кропиву. Та мені знайомий розводчик радив давати її як джерело вітамінів. Та і після такої дієти нібі папужки не хворіли...

У деяких джерелах я зустрічав інформацію про шкідливість яблуневого, грушевого насіння. Очевидно через ціаніди. Та в мене про це своя думка: він там зв'язаний в молекулі. Подібно як шкідливий хлор знаходиться в безпечній для людей формі в звичайній кухонній солі.

Безпечні рослини для хвилястих папуг: кульбаба, кріп, ромашка, меліса, петрушка, розмарин, чебрець.

Трошки про те з яких дерев не бажано робити жердинки в клітці папуг. Це, зокрема, кінський каштан, кедр, червоний клен.

Найкраще робити жердинки із: верби, груші, яблуні, горіха, ясена, бук.

Для хвилястих папуг безпечне таке насіння: просо (усі види), соняшник, кунжут, овес, гарбуз, ріпак, чебрець. Але це не значить що все це обов'язково слід давати маленькому другові.

Крім усіх вище названих рослин не забувайте що також для хвилястих папуг шкідливі: шоколад, сіль, алкоголь, кава, усякі чіпси і тд.

На закінчення хочу сказати що більшість корисних рослин можуть бути шкідливими якщо вони вирощувалися чи біли оброблені хімікатами. Це я вже знаю із свого досвіду. Ми дали своєму Гошці листя білокачанної капусти, і не знаючи що її дідусь обробив пестицидами погано помили водою. Таке потрібно було взагалі не давати.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга выдригує корм.

Чи потрібно накривати хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****