Розела

.

.
 Попугай розела – пташка невеликого розміру (довжина тіла 30-35 см, вага до 60 грам), із яскравим оперенням червоного і синього кольору. Орнітологи розрізняють декілька підвидів папужки, які відрізняються оперенням.

Опис розели

розела папугаВ дикій природі проживають в Австралії, як і звичні нам хвилясті. Все життя проживають на великих просторах цього континенту. Харчуються зернами різноманітних трав і культур, іноді наносячи шкоду місцевим фермерам. Окрім цього папужки можуть ласувати різноманітними фруктами і личинками, хробаками. 
Розмножуються, у осінній і зимовий період. Для цього будують гнізда в дуплах дерев і покинутих норах інших тварин.

Самець різними способами привертає увагу самки різними способами: танцю, приносить їжу. Якщо самка погоджується на пропозицію, то вони спарюються, і в результаті з’являються декілька яєць (як правило до 6 штук). Через 3 тижні з них вилуплюються пташенята, яких кормлять батьки. Через місяць пташенята залишають гніздо але ще деякий час за ними приглядають батьки.

Через півтора роки вони стануть статевозрілими і зможуть дати своє потомство.
Завдяки гарному окрасу і відносно невеликій ціні вони здобули певну популярність серед любителів папуг.

Розела досить приємний голос із високими частотами, які іноді нагадують звуки флейти. Рідко, але деяким власникам вдається навчити їх розмовляти.

Скільки живуть розели

красивая яскрава розелаТривалість життя залежить від багатьох факторів: дика природа чи міська квартира. Але до 15 років можуть прожити, якщо не загинуть від хвороб або нещасних випадків. Але тут дуже багато залежить від умов утримання, правильного харчування, профілактики захворювань.

Як визначити стать папуг розела

Стать папуг розела можна визначити за поведінкою (самці перед розмноженням надають знаки уваги самкам) і розмірами (в самців трішки більший дзьоб і голова). Та й оперення у самців, як правило, більш яскраве. Але буває і навпаки. Тому порадьтесь в спеціаліста, якщо бажаєте придбати пару папуг для розведення.

Утримання розели

розела на деревіДля утримання папуг потрібні досить просторі клітки. Ставити їх в приміщенні, де постійно бувають жителі квартири, щоб пташки не відчували себе самотньо. Не ставте на кухні чи ванні, оскільки там шкідливі випари, які шкодять папугам.

Клітка не повинна стояти одразу біля вікна, інакше пряме сонячне проміння влітку може викликати тепловий удар пташки, і навіть смерть. Але в літній період можна періодично виставляти клітку, щоб пташка прийняла сонячні ванни. Але за однією умови! Частина клітки повинна бути накритою, щоб папужка могла сховатись у затінку. Та й не ставте на сонце на тривалий період.

Не варто тримати розеолу на протязі – таке не люблять всі папуги, оскільки може призвести до захворювання.

Бажано, щоб клітка була із нержавійки, або не пофарбована фарбами зі свинцем. Адже птахи можуть обгризати прути, і проковтнути шкідливі матеріали.
Розміри клітки – чим більше, тим краще. Але орієнтуйтесь на: ширина: 100 см, довжина від 300 см, висота 150 см.

Відстань між прутами – 2 см. Цього достатньо, щоб пташка не вилетіла або не запхала голову між прути.

Для зручності догляду клітка може мати висувне дно. В такому випадку не потрібно тривожити пташку для чищення клітки.

В клітці поставте різноманітні іграшки, прутики, жердинки. В літній період можна поставити ванночку для купання. Не всі папужки люблять купатись, але чому б не спробувати і дати їм шанс весело провести дозвіля?

Співжиття розели з іншими папугами

Розела – особлива пташка, яку не варто тримати з іншими видами, особливо меншими за розмірами. Вони можуть вбити або нанести дуже важкі травми хвилястим папугам. Тому майте це на увазі.
Розели добре спілкуються тільки із собі подібними птахами.

Як купити розелу

розела пташкаКупити розеолу можна в декількох місцях:

 • У великих зоомагазинах,
 • В розводчиків папуг,
 • На базарах,
 • На дошках оголошень в інтернеті.

Коротко розглянемо ці способи.

 • Купувати в магазинах – хороший варіант, адже тут ви більш-менш захищені від покупки хворих птахів.
 • Компанії, які займаються розведенням папуг бувають різними. Є багато якісних, які розводять і продають здоровий матеріал, який приноситиме вам радість довгі роки. Але й є шахраї. Тому перед покупкою читайте відгуки в інтернеті.
 • На базарах є великий ризик придбати хвору пташку, яка швидко помре.
 • В інтернеті може продаватись що завгодно: і хороші варіанти, і привезені дикі, виловлені нелегально. Останній варіант – вам буде важко приручити пташку, вона буде постійно кусатись.

У будь-якому випадку, при покупці не спішіть. Прочитайте більше інформації в інтернеті, подивіться відео. Безпосередньо перед покупкою уважно подивіться на пташку: як вона рухається, чи добре їсть, як співає. Прослідкуйте, щоб клоака була чистою, біля дзьобу не було наростів, очі ситі, дихання без хрипів.
Бажано брати молодих птахів, які легше адаптовуються.

Догляд за розелою

розела крупним планомДогляд полягає регулярному очищенні кормушок і поїлок від старого вмісту і наповнення новим.

Потрібно 1-2 рази в тиждень чистити клітку, щодня чи хоча б через день випускати пташку політати. А ще краще, щоб вона могла постійно вилітати з клітки. В такому випадку поставте на вікно москітні клітки.

Намагайтесь більше часу приділяти пташці, сідайте біля неї і довше до неї говоріть.

В дикій природі пташка постійно рухається в пошуках їжі. В квартирі у неї є все готове, і вона може банально зажиріти. Тому давайте рекомендовану дозу харчування і частіше випускайте політати.

Харчування розели

Оптимальний варіант – купувати готові суміші для птахів. Запитайте продавця зоомагазину, щоб порадив корм для вашого підопічного.

Окрім цього можна давати фрукти, варені порублені яйця, личинки і хробаків, зерна. Із фруктів можете давати як наші груші і яблука, так і тропічні.
В теплий сезон давайте пташкам зелень: петрушку, кріп, кропива. Тільки беріть необроблену хімікатами і старанно помийте.

Окрім цього, птаха, потребує певної кількості кальцію. Тому прикріпіть до прутиків клітки шматок крейди (продається в зоомагазинах). Або давайте подрібнену шкаралупу яєць. Особливо потребують птахи кальцій в період линяння і кладки яєць.

Попугай розела и кошка

Розела вороже ставиться до інших видів папуг, особливо до дрібних. Але до котів і собак, за твердженням власників, відносяться нейтрально.

Розмноження розели

розела папужкаРозела в домашніх умовах може непогано розмножуватись. Для цього потрібно поставити спеціальний будиночок, де самка зможе класти яйця. В такому випадку самець і самка почнуть спарюватись (якщо вони досягли потрібного віку).

Пам’ятайте, що не кожен самець підійде самці. Те, що ви купити, може їй не підійти і потомства вони не дадуть. Найкраще купувати готову пару, які обрали одне одного ще у продавця.

Фахівці радять тримати в одній клітці одну пару папуг.
Якщо розведення розел невдале, причин може бути багато:

 • Погані умови утримання (неякісне харчування, стреси),
 • У вас дві самки або два самця,
 • Пташки не сподобались одне одному,
 • Не встановлене гніздо,
 • Пара не досягла дітородного віку (18 місяців).

Ціна на розелу

Ціни різняться залежно від регіону, продавця, сезону, місця продажі. Але орієнтуйтесь на 60 доларів за штуку і більше.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Какаріки.

Сенегальський папуга.

Статті про папуг.

Корела.

****