Трав'яні папуги
.
.
Всі птахи даного виду в основному мають зелене забарвлення в різних відтінках, крім одних, рожевопузих папужок, у яких зелений повністю відсутній. Улюблене середовище проживання - лісиста місцевість з густим чагарником, в зелені яких вони проводять більшу частину часу. Не має значення, де і яким чином добувати їжу. Трав'яні папужки з легкістю пробираються крізь густі зарості трав і чагарників по землі, підбирають насіння дикорослих трав і квітів, а також швидко підіймаються по гілках дерев і ласують соковитими фруктами, зеленню, насінням та дрібними комахами і личинками.
Утримання в неволі вимагає великого простору, необхідного для щоденних польотів. Цей вид папуг, як і багато інших, веде досить активний спосіб життя і без руху хворіє. Тому краще всього використовувати вольєри. В якості їжі підходять звичайні зернові суміші для папуг і канарок, дрібне просо, овес, вівсянка, інші злакові. Якщо вони мають жорстку оболонку, перед вживанням у їжу їх необхідно замочити на деякий час у воді. Насіння соняшнику та пророслі зерна пшениці також слід включити в раціон трав'яних папуг. Ці птахи ведуть нічний спосіб життя, тому в денний час вони спокійніші, а з настанням вечора все пташине сімейство приходить в рух, починаються активні переміщення по вольєрі, неголосне спілкування пташиною мовою і посилене поїдання корму. Як і для папуг інших видів, діє загальне правило: в одній клітці не варто утримувати більше однієї пари цього виду, інакше не уникнути скандалів і боротьби за територію. Особливою агресією відрізняються самці в період шлюбних ігор і годування пташенят. Тому краще утримувати їх в різних клітках або не заводити більше однієї пари. Це ж стосується і підрослих пташенят. Коли вони залишають батьківське гніздо і починають самостійне життя, їх також слід відокремлювати від батьківської пари. Однак, до інших видів трав'яні папуги більш лояльні і спокійно уживаються з ними на одній території. Можна підсаджувати до них, наприклад, амадин або хвилястих папужок.
Місцем гніздування в природі ці птахи вибирають дупла дерев, глибина яких іноді досягає півтора метрів. У неволі досить дерев'яних будиночків до 30 см глибиною, дно яких вистилається деревною тирсою, сумішшю землі і торфу, гнилицями.
Папужки цього виду досить тихі, не створюють проблем із сусідами і їх можна утримувати в міських квартирах, звичайно, якщо площа дозволяє. Вони не зіпсують дерев'яних поверхонь, тому можна вибирати вольєри з дерев'яними прутами і перегородками. Вольєр на відкритому повітрі найкраще місце для утримання трав'яних папуг, до того ж, тут вони краще розмножуються. Але не можна тримати їх на морозі, з настанням холодів потрібно перемістити їх в тепле просторе приміщення з достатньою кількістю повітря.
Період гніздування у цих особин з серпня по грудень. Зазвичай самка дає потомство 2-3 рази на рік.
Звичайно ж, це лише мала частина інформації про папуг, які існують у природі сьогодні. Кожен з них по-своєму цікавий і унікальний. А разом вони складають ланку одного ланцюга під назвою жива природа, частиною якої є і ми з вами.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
****