Папужка в домі

.

.
  папужкаДіти давно просять купити веселого папужку. Вони впевнені, що цю пташку легко навчити розмовляти. Якого ж вибрати папугу? Як підготуватися до появи пернатого в будинку?
При придбанні пташки потрібно в першу чергу звертати увагу на її зовнішній вигляд. У здорових особин блискучі очі, правильної форми дзьоб і кігті, блискуче оперення, чисті ніздрі. Пташка повинна бути активною, жваво реагувати на людей. Обов'язково поцікавтеся наявністю сертифіката, що підтверджує легальність появи пернатого в зоомагазині.
Папуги - одні з найпопулярніших птахів для домашнього утримання. Їх дуже люблять за здатність наслідувати звуків людської мови і не тільки. На жаль, саме тому папуг нелегально виловлюють в дикій природі і у величезних кількостях експортують в інші країни. Це завдає шкоди популяції в цілому, роблячи скрутним нормальне відтворення птахів у живій природі. Деякі види занесені в міжнародний список, що забороняє торгівлю виловленими птахами.
Зрозуміло, не варто думати, ніби з папугою можна вести змістовну розмову. Однак навчити вихованця деяких слів і навіть фраз, які він охоче буде повторювати, цілком можливо.
Найбалакучішими є жако і білий какаду. Хвилястий папужка швидко запам'ятовує все почуте, але говорить не дуже розбірливо.
Перш ніж приступити до навчання, папузі необхідно освоїтися на новій території. Це може зайняти кілька тижнів.
Краще починати навчання з ранку або після обіду, коли птах присіла після їжі на жердинці, щоб відпочити. Перші слова повинні бути дуже простими. Повторюйте їх повільно, часто і виразно.
Білий какаду. Відноситься до великих папуг, довжиною від тридцяти до сімдесяти сантиметрів. Родом какаду з Малайського архіпелагу. Це дуже цікава птаха, швидко звикає до людини, може бути чудовим компаньйоном. Виявляють артистизм, їх часто використовують у циркових виставах. Але можуть бути злопам’ятними і примхливими, невдоволення виявляють гучними криками. Живуть до сорока років.
папугаЖако. Походять з Центральної Африки. В їх оперенні присутні два основних кольори: попелясто-сірий з більш світлими краями відтінок пір'я і пурпурно-червоний хвоста. Трохи менше за своїми розмірами, ніж какаду. Погано переносять зміну оточення, при них потрібно вести себе спокійно. Вважаються самими талановитими з усіх папуг. Здатні до звуконаслідування, можуть запам'ятовувати більше ста слів і словосполучень. Живуть до п'ятдесяти років.
Хвилясті папужки. Австралійські пташки середньої величини, веселі і доброзичливі. В природі живуть зграями від двадцяти до декількох сотень особин. Прекрасно себе почувають навіть у невеликих групах собі подібних. Щодо інших птахів ведуть себе агресивно, особливо в період гніздування. Доживають до п'ятнадцяти років.
Німфи (корелла). Відбуваються з пустельних регіонів Австралії. Легко розмножуються в неволі. Можуть вивчати мелодії, окремі слова. За своєю природою полохливі і несміливі птиці. Потребують компанії, тому краще купувати кілька німф. Живуть до двадцяти років.
Нерозлучники. Африканські пташки розміром з горобця. Папужки не повинні бути самотніми, кращий варіант - невелика зграйка в три-п'ять пар. Мають звичку сідати поруч, притулившись один до одного. Тихо щебечуть, коли перебувають у гарному настрої. Доживають до десяти років.
Пам'ятайте, що зграї з декількох папужок потрібна простора клітка або навіть вольєр. Всередині потрібно помістити жердинки, покласти обрізані гілки листяних дерев. Це буде не тільки розвагою для ваших пернатих, але і спосіб отримання вітамінів і мікроелементів.
Улюблена їжа папуг - канаркове насіння, просо, готові суміші, придбані в зоомагазинах. Влітку і навесні у пташиному раціоні має бути багато свіжих фруктів і овочів, трави прямо з лугу.
Особливим частуванням для папуг є насіння соняшнику, качани кукурудзи, кульбаба лікарська, молода кропива. Великі птахи люблять лісові, бразильські і волоські горіхи. Білий какаду повинен отримувати більше фруктів і овочів, ніж зерен.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Як зробити ручним хвилястого папугу.

Африканський сірий папуга.

Амазони.

Корела.

****