Купили хвилястого папугу. Що робити далі?
.Багато нових власників папуг повторює поширену помилку. Спочатку купує папужок а потім думає що далі робити. Якщо вже так сталося то читайте далі.
1.Якщо ще не має, то потрібно купити клітку для нових друзів. Клітка повинна бути просторою, адже у ній ваш вихованець проживе все своє життя. Вибирайте клітку хорошого виробника. Це італійського (Ferplast, Interzoo), польського чи українського виробника. Китайські не рекомендую купувати, хоча й виглядають вони непогано, але там термін служби невеликий та й можуть бути шкідливими.2.Купіть корм для папуг. В зоомагазинах є великий вибір, протестуйте декілька зразків і виберіть кращий. Якісний корм повинен складатися з проса, вівса, насіння соняшника, канарника, лугових трав, вітамінних добавок та ін. Він повинен бути свіжим на вигляд, зерна блискучі, без плісняви. Овес може бути не чищеним, нехай хвилястий має заняття.
3.Облаштування клітки. Клітку треба обладнати всім необхідним для комфортного проживання папужки. Якщо у ній відсутні то поставте годівнички та поїлку. Насипте корм у годівничку та на дно клітки (на дно -тільки в перші дні). Воду у поїлці потрібно змінювати кожного дня. У клітці повинні бути жердинки, драбинки та іграшки. Бажано щоби це все було з дерева. Так природніше і маленький друг може трохи погризти та й нігтики на пальцях сточуються. Насипте на дно клітки тонким шаром пісок (продається в зоомагазинах). Також потрібно купити крейду для папуг, вона потрібна для поповнення кальцієм організму птаха. З часом можна буде купити ванночку для купання. Поставте клітку в кімнаті де постійно перебувають люди але не у кухні та ванні. У кімнаті з птахами не можна курити! Бажано розміщувати “житло” хвилястого біля стіни а не по середині кімнати, так йому спокійніше.
4.Залиште на пару днів свого нового друга в спокої. Я не жартую. Зараз у папуги стрес і йому потрібен час щоби заспокоїтися і звикнути о нової обстановки. В цей час потрібно:
5.Купіти пару книжок про папуг та їх прочитати. Не зайве буде відвідати хороші сайти про хвилястих папуг, такі як цей :) . Можете також подивитися фільми та відео про папуг. Ви повинні бути добре інформаційно підготовлені до нової ролі власника тварини. Адже часто через незнання правил утримання папуг ті погано себе почувають та хворіють.
6.Через день-два можна потроху знайомитися з новим другом. Спробуйте спочатку посидіти біля нього та лагідно говорити. Так він трохи звикне до вас. Важливо щоби він звик до ваших рук. Для цього можете спробувати йому якісь ласощі рукою, можливо буде їсти з руки. З часом можна спробувати побавитися з папужкою, наприклад лоскочи його пальцями.
7.Коли папуга звикне до вас і не боятиметься рук можна випускати його політати. Попереджаю зразу-перші польоти будуть як у Зігзага з відомого мультика. В нашого Гошки стільки було падінь... Але він мужньо піднімався і знову в небо. Ще перед покупкою треба знати що папужки можуть обгризати обої і нічого з цим не зробиш. Якщо ви фанати чистоти то взагалі не заводьте тваринок. У нас папуги літали тільки в коридорі і в головну кімнату не залітали.
8.Після всього цього можна починати вчити говорити. Тут дуже важливий параметр-ступінь довіри маленького вихованця до вас. Він не повинен боятися. Спочатку купіть молодого самця бо їх легше навчити говорити. Починайте з простих фраз поступово, по мірі вивчення додавайте складні фрази. Коли самець навчиться говорити, докупіть йому самочку. Здатність говорити він після цього не втратить. Якщо не заговорить-не зліться. Не кожен хвилястий папужка говоритиме. Треба поставитися з розумінням, ви ж не співаєте в опері?
9.На всякий випадок не забудьте знайти контакти хорошого ветлікаря (нехай не згодиться). Коли папуга хворіє - не можна зволікати.
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями
Раджу почитати:
Сайти, фільми та книги про хвилястих папуг.
5 причин купити хвилястого папугу.
****