Як не заразитися від папуги хворобами

.

.

 вільний політ Дуже багато любителів тварин утримує в домашніх умовах папуг. Веселі та розумні пташки здатні урізноманітнити будні, приблизити нас до природи, дати нам надійного друга. Папужок люблять не тільки дорослі, але й діти.

Але разом з позитивними моментами, потрібно згадати про небезпеку. Адже від домашніх тварин можна заразитися хворобами та паразитами.

Мене завжди дивували відеоролики в інтернеті, де хвилясті папуги спокійно споживають їжу з тарілки господарів. Часто хазяї годують маленьких пташок з рук, споживаючи в цей час їжу. Звичайно, важко стриматися і не поцілувати маленьку пташку чи дати їй якійсь ласощі зі столу. Але, незважаючи на це, потрібно зберігати елементарні засоби безпеки.

Людина може заразитися від птахів багатьма хворобами. Зокрема: орнітозом (пситтакоз), туберкульозом, сальмонельозом, мікозом та ін. хворобами. І хай вас не вводить в оману те, що ми утримуємо одомашнених тварин а не диких. Вони також можуть бути переносниками хвороб та паразитів.

Зараження проходить як повітряно-крапельним шляхом, так і від слюни інфікованої тварини.

Звичайно, шансів заразитися від домашніх папужок мало, але небезпека існує. Тому потрібно виконувати певні правила.

1. Не допускайте щоби папужка їв з вашої тарілки. Як я вже згадував, на багатьох відео в інтернеті папуги їдять чи п'ють з посуду хазяїв. Таку практику слід відмінити.

папужка2. Зразу ж після покупки посадіть папугу в окрему клітку, ізолюйте від інших птахів і протягом місяця спостерігайте за поведінкою та зовнішнім виглядом. В разі підозр на хворобу, слід одразу звернутися до лікаря.

3. Купувати птахів слід в перевірених місцях, найкраще — в хороших розплідниках папуг. Продавцям на базарі не завжди вдається контролювати здоров'я птахів.

4. Кожного півроку здавайте послід папужки на аналіз.

5. Намагайтеся регулярно прибирати клітку в якій живе папуга. В разі потреби (хвороба пташки), клітку потрібно дезінфікувати спеціальними засобами. Інколи рекомендують препарат Віроцид, але я рекомендую вам порадитися із ветлікарем чи продавцем ветаптеки.

6. Після контакту з птахом, особливо перед прийманням їжі, обов'язково мийте руки з милом. Привчіть до цього ваших дітей.

7. При покупці папужки дивіться щоби вам продали здорову пташку.

8. Намагайтеся не цілувати домашню тваринку. Через таке можна заразитися багатьма хворобами.

Трошки про те як виглядають хворі на орнітоз папуги. Птаха важко дихає, якщо прислухатися чути хрипи, відсутність апетиту, пронос. Також папужка може страждати на судороги та мати параліч.

Хвора на туберкульоз пташка важко дихає, чути хрипи. Якщо порухати грудку папужки, то вона на дотик “суха” а не об'ємна. Хворим папугам лікарі призначають тетрацикліни, але це мало допомагає. В більшості випадків птаха гине.

Хвора на сальмонельоз птаха мало рухається, у неї понос, інколи можливий параліч лапок та крил. Визначити хворобу можна здавши на аналіз послід тваринки. Цю кишкову інфекцію переносять не тільки птахи, але й собаки та коти. Сальмонельоз може спричинити смерть як домашніх улюбленців, так і їх господарів. Лікують за допомогою антибіотиків.

Треба пам'ятати що птаха що отримує потрібні їй вітаміни та мінерали, часто літає, дихає свіжим повітрям, отримує сонячні ванни — має менше шансів захворіти.

Якщо виконувати вище наведені умови, тоді можна сподіватися що домашні улюбленці приноситимуть вам тільки яскраві та позитивні моменти, а не хвороби.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга відригує корм.

Чи потрібно накривати хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****