Як підрізати кігті папузі

.

.

   обрізання папугПроблема надто довгих кігтів на пальцях папуг турбує багатьох їх власників. У більшості папуг нігті самі природньо стираються або вони самі собі їх обкусують. В дикій природі птахам приходиться лазити по гілках дерев та по землі, через що їхні кігті самі стираються.

Утримуючи папугу неволі господарі не завжди можуть забезпечити умови при яких нігті будуть стиратися. Для цього не потрібно робити великих зусиль. Достатньо замінити пластмасові жердинки, драбинки, іграшки на дерев'яні. Це не тільки природніше для пташки, але є своєрідним природнім абразивом який стирає нігті. Діаметр жердинок не повинен бути надто малим (менше 15 мм для хвилястиків), інакше кігті не торкатимуться жердинки та не стиратимуться. Також корисно щоби папужка міг походити лапками по підлозі.

Наші, наприклад, папужки не мали такої проблеми. Але потрібно зазначити що є таке, що в однакових умовах в одних особин кігті ростуть нормально, а в інших-збільшені. Можливо це особливості організмі. Крім того деякі хвилясті папужки можуть самі собі обкусувати кігті на лапках.

Все вище написане зрозуміло, але що ж робити коли кігті надто довгі, спричиняють незручності, ризик травми та біль? Їх слід пообрізати. У більшості випадків ця процедура не є приємною для вашого вихованця. Тому бажано її довірити фахівцеві — ветлікарю. Він знає як правильно зробити цю процедуру, у нього є досвід, і має відповідні інструменти.

Порядок процедури. Бажано процедуру позбавлення довгих нігтів проводити удвох. Руками захищеними рукавицями (рушником) слід взяти папужку накривши крила. Вказівним та великим пальцем слід притримувати голову щоби папуга не кусався. Хоча є випадки коли пташка настільки довіряє господарю, що обрізання проводять без цих “спецзасобів”. Кусачками потрібно обережно обрізати кігті, намагаючись причинити мінімальні незручності.

Тепер дуже важливе зауваження: у кігтях птахів знаходиться кровоносний капіляр. Обрізаючи пазурі папузі вважайте щоби його не зачепити! У хвилястих папужок цей капіляр видно на просвіт. Якщо ж випадково його пошкодили, то зупинити кровотечі потрібно ваткою намоченою в хлорному залізі або кровоспинним порошком. В деяких джерелах я читав що цей порошок здатний викликати опіки шкіри пташки, так що будьте уважні при використанні.

Проводячи обрізання одного кігтя вважайте щоби випадково у щипці не потрапили інші пальці!

Повторюю сказане вище: більшість папуг процедуру обрізання кігтів переносять погано, отримують стрес. Врахуйте це і намагайтеся не допускати проблеми.

Також спеціалісти забороняють спилювати нігті пилочкою, це болісно.

Для полегшення стресового стану папуги після обрізання, можна почастувати “пацієнта” ласощами чи дати нові іграшки.

Я в інтернеті зібрав доступні відео про те як підрізати нігті папужкам. На жаль, відео на іноземній мові. Зате допоможуть нам покращити наш англійський :)

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Чому росте дзьоб у папуги.

20 помилок власників папуг.

Розмноження хвилястих папужок.

****