Чому росте дзьоб у папуг

.

.

  росте дзьобУ деяких хвилястих папуг виникає така проблема як підвищений ріст кігтів та дзьоба. Про причини та усунення надто довгих кігтів можна прочитати у цій статті. А тут ми поговоримо про проблеми пов'язані з надмірним ростом дзьоба птаха.

В нормальних умовах дзьоб, як і кігті повинен поступово сточуватися. Якщо ж він виростає до непропорційно великих розмірів значить щось тут не те. Можливі декілька причин: відсутність навантаження на дзьоб, нераціональне харчування, гормональні порушення та вплив паразитів. Розглянемо все по черзі.

У дикій природі хвилясті папужки завжди мають чим зайнятися, тому їхній дзьоб “не простоює”. Пташки трощать насіння, гілочки дерев, самки видовбують дупла в деревах. В домашніх умовах не кожен власник здатний забезпечити дзьобу папужки потрібне навантаження. А для цього потрібно постійно давати гризти пташці гілки фруктових дерев та верби, замінити пластмасові іграшки дерев'яними, почепити в клітці кусок крейди. Все це повинно забезпечити хвилястику природне стирання його дзьоба.

Хвилястий папужка повинен отримувати всі необхідні поживні речовини. Крім зернового корму давайте додатковий (яйце, сир), а також сирі овочі та фрукти. Також пташка повинна отримати денну норму кальцію. Для цього почепіть крейду в клітці.

Бувають випадки коли згадані методи не допомагають, і в хвилястого папужки все одно з'являється гіпертрофований дзьоб. Проблема може виникнути також на фоні гормональних порушень. В більшості випадків тут важко попередити хворобу.

Тепер про нарости на дзьобі через діяльність паразитів. Як це виглядає можете подивитися тут.

Ця проблема часто турбує власників папуг. Я це знаю як з власного досвіду, так і з листів моїх читачів. Кліщі утворюють на дзьобі, лапках та біля очей своєрідні нарости, що віддалено нагадують коралові рифи. Для лікування папуги від кліща використовують аверсектинову чи новертинову мазь, наносячи її пензликом на восковицю, дзьоб і лапки. Якщо мазі немає, то можна використати рослинну олію - вона блокує доступ кисню до кліщів і вони гинуть. Від мазі гинуть не тільки дорослі, але і їх яйця.

Надто великий дзьоб що виріс через гормональні порушення чи поганий догляд, олією не вилікуєш. Тут приходиться за допомогою ножиць чи щипців підрізати дзьоб пташки. Це процедура ще складніша ніж підрізання нігтів, і папуги переносять її дуже болісно. Дуже бажано щоби її проводив досвідчений ветеринар. Декілька днів після процедури давайте м'який корм, оскільки хвилястику може бути важко лущити насіння.

Незважаючи на непросту процедуру, не слід нехтувати проблемою. Інакше папужка відчуватиме незручності, йому буде важко їсти, довгий дзьоб впиратиметься в груди, та й зовнішній вигляд погіршиться.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****