Мікроклімат для хвилястих папуг

.

.

  

мікроклімат для папугНа здоров'я, хороший настрій та довголіття хвилястих папужок впливає багато факторів. Серед дуже важливим є мікроклімат приміщення в якому проживає хвилястий папужка. Часто буває що господарі пташки більше піклуються про корм чи іграшки для папужки, і зовсім забувають про мікроклімат. Про умови в яких повинен знаходитися хвилястик ми зараз поговоримо.

Я б виділив такі основні фактори середовища проживання папужки: світло, температура та вологість повітря, його чистота.

Світловий режим відіграє важливу роль в житті хвилястих папужок. Їхньою батьківщиною є сонячна Австралія і утримувати цих пташок в темному приміщенні було б не правильно. Бажано щоби світловий день тривав 12-14 годин. Забезпечити ці норми тільки за допомогою сонячного світла не завжди вдається. Тому для цих цілей використовують штучні засоби освітлення-лампи розжарювання чи люмінесцентні.

Сонячне проміння дуже корисне для здоров'я пташок. Воно має м'яку дезінфікуючу дію вбиваючи шкідливі бактерії. Також здатне стати джерелом вітаміну Д що дуже потрібний для міцності кісток та росту молодняка. При недостачі сонячного світла папужки погано розвиваються, хворіють рахітом, общипують пір'я, погано розмножуються.

Сонячне світло дуже легко підвищує настрій хвилястого папужки. Хто тримав цих пташок, той знай як вони радіють коли в похмурий день раптом вигляне сонечко.

хвилясті папугиТреба пам'ятати що віконне скло затримує ультрафіолет, і тому в теплу пору року бажано виносити клітку з папужками на балкон. Не забудьте при цьому частково накрити клітку саморобним дашком щоби вберегти тваринку від перегріву.

Хоча й потрібен папугам довгий світловий день, та не слід забувати що сон не менш важливий. Хвилясті папужки в природних умовах довго сплять, часто дрімають в день. Тому потрібно забезпечити хоча б восьмигодинний сон, а ще краще дати поспати десять годин. Якщо це важко зробити, то спробуйте накривати на ніч клітку легким покривалом. Дуже багато власників хвилястих папужок так роблять.

Температура та вологість повітря. Ці показники також важливі і слід намагатися тримати температуру в межах 20-24 градуси тепла, а відносну вологість в районі 60-70 відсотків. Хоча й вихідці зі спекотної Австралії здатні витримати високі температури, та не слід цим зловживати. Під час спеки папужки сонливі, мало рухаються та їдять, сидять з відкритими дзьобами та розпростертими крилами. В такому разі пильнуйте щоби вони мали вільний доступ до води та по-можливості поставте ванночку для купання.

Низькі температури також не бажані, пташка може обморозитися чи простудитися. Хоча я чув від знайомого продавця папуг що його хвилястики витримували на заскленому балконі незначні приморозки. Ще в якійсь брошурці про хвилястих папуг я читав що в Московському зоопарку хвилясті папужки при хорошому харчуванні витримували п'ятнадцятиградусні морози. Але краще не ризикувати, адже їх батьківщина Австралія а не Антарктида. Крім того слід знати що хвилясті папужки дуже погано реагують на протяги. Знаю це з власного досвіду, ми самочку хвилястика не могли вилікувати пару місяців.

При підвищеній вологості повітря буде важко дихати, особливо при високих температурах. Папужки перегріваються, в них погіршується обмін речовин та опірність хворобам, вони стають в'ялими. Низьку ж вологість створюють обігрівачі повітря, всілякі батареї центрального опалення. Надто сухе повітря також недобре, хоча й хвилясті папужки його стійко переносять (в Австралії повітря також сухе).

Чистота повітря. Не потрібно забувати і про цей фактор. Хвилясті папужки — маленькі тваринки і шкідливі випари тютюну чи дезодоранту не впливають на них позитивно. Не ставте клітку з пташками в приміщеннях із сильними випарами: ванні, кухні, кімнаті де курять. Як і всі живі істоти, хвилясті папужки позитивно реагують а чисте повітря, тому регулярно провітрюйте кімнату. Взимку на час провітрення кімнати, незагартованих папуг можна винести з кімнати.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Корела.

Папуга жако.

10 запитань продавцю папуг.

Ара.

****