Хвилястий папужка

.

.

хвилястий папужкаХвилястий папужка - найменший представник свого роду. Відрізняється яскравістю оперення і різноманітністю забарвлень. Дуже рухливий, товариський, галасливий. Самку можна відрізнити від самців за кольором восковиці - це невелика неоперена ділянку навколо дзьоба. У самки вона коричнювата, у самця - синювата.

Ще однією необхідною умовою для птаха є можливість літати поза кліткою, інакше всі вищеперелічені проблеми торкнутися Вас у тому ж обсязі, плюс у птаха атрофуються м'язи в крилах, а це вкрай згубно для його стану. Якщо немає можливості випускати птицю, єдиним варіантом може бути дуже велика клітка.
Навчити папужку повертатися назад в клітку нескладно, треба перший час висаджувати його поруч так, щоб клітка була в зоні видимості. Оптимально, поставте поруч з кліткою велику квітку, на який перший час висаджуйте вихованця.
Заводити хвилястого папужку краще у віці до 6 місяців, далі процес навчання протікає в рази важче.
Говорити, всупереч поширеній думці, можна навчити як самця, так і самку. Моя Марфуша чудово розмовляє, незважаючи на те, що особливої ​​мети навчити її цьому не ставилося і часу на навчання практично не витрачалися. Основний принцип навчання папуги мови складається з частого, гучного і розбірливого повторення одного і того ж слова чи фрази. Для більшого ефекту деякі ставлять у клітку дзеркало, але це не принципово.
Більшу частину раціону хвилястого папуги складають корми на основі проса, але обов'язково включайте в раціон також свіжі фрукти, овочі, влітку листя кульбаб. Адже пернаті, як і ми, періодично страждають від нестачі вітамінів, особливо в період линьки і взимку. Папужка їсть корм з годівниці, відповідно в середині дня верхній шар виявляється повністю складається з залишків від проса і корму. Щоб не викидати корм що залишився шаром нижче, акуратно над ванною або над раковиною здуйте полову.
папуга хвилястийЩе одне важливе зауваження. Обов'язково вішайте в клітку тверді підкормки, вітаміни і спеціальні крейди для папуг. Це не тільки дуже корисно, папужки мають потребу в чищенні дзьоба. Погодьтеся, значно краще, якщо об'єктом цієї потреби стануть спеціальні приналежності, ніж у “роботу” підуть шпалери, дерев'яні карнизи, пластик і штукатурка на стінах і стелі. Повірте особистому досвіду - крейда дешевша ніж ремонт.
Хвилястий папужка може стати Вашим відмінним компаньйоном у домашніх справах. Він буде гордо сидіти на плечі або буде зацікавлено смикати ланцюжок на шиї, можливо навіть просити частування, сидячи на краєчку столу за обідом. Для цього не потрібно нічого хитрого. Для початку кілька тижнів повільно і дуже акуратно просовуйте в клітку руку з насипаним кормом, плавно піднесіть до птаха. Перший час папужка може нервувати: голосно цвірінькати, літати по клітці, можливо спробує Вас вкусити. Запасіться терпінням. Ваша головна мета - показати птахові, що Ви не несете їй ніякої небезпеки, не хочете її схопити. Намагайтеся ніколи не брати папужок в руки, не затискайте його - для маленької вразливою пташки це величезний стрес. У папужок дуже ніжна нервова система, Ваша грубість може позначитися негативно на здоров'я птиці.
, добре подумайте, оскільки це досить відповідальне завдання. По-перше, забудьте про компанію і навчання птахів, вони будуть задовольнятися товариством один одного. По-друге, вірогідність підібрати відразу ідеальну пару не завжди велика, самка може досить агресивно реагувати на самця і навпаки. Тут є два виходи: або розсаджуйте птахів, або робіть ще спроби підібрати пару, але вже з інших птахів.

Та в будь-якому разі, краще купити пару папузі, оскільки вони тваринки стадні.
Ця маленька в'юнка пташка прекрасно підійде сім'ям з маленькими дітьми, людям похилого віку і домогосподаркам. Але пам'ятайте, не важливо хто Ви, головне - щоб Ви розуміли, що ми відповідальні за тих кого приручили, і заводити будь-яку тварину потрібно усвідомлюючи, що Ви зможете подарувати йому належну увагу, турботу і любов.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Іграшки для папуг.

5 причин купити папугу.

Розмноження хвилястих папужок.

****